Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych

Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych

14 stycznia, odbyło się noworoczne spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce
To spotkanie przypomina o historycznym wymiarze naszej ojczyzny, o tym, że na przestrzeni wieków w Polsce mieszkali ludzie wielu narodowości, wyznań i kultur; tu znajdowali swoje miejsce, osiedlali się i przynosząc swoją tradycję wplatali się w to, co dzisiaj nazywamy kulturą polską – powiedział Andrzej Duda podczas noworocznego spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.
Na spotkanie zaproszeni zostali: hierarchowie oraz wierni Kościoła Rzymskokatolickiego Greckokatolickiego, przedstawiciele wspólnoty żydowskiej, przedstawiciele wspólnoty muzułmańskiej, hierarchowie oraz wierni kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, hierarchowie duszpasterstw polowych oraz przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, przedstawiciele Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej. A także: przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych, zasiadający w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
Kościół Greckokatolicki w Polsce reprezentowali: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Eugeniusz Popowicz – Metropolita Przemysko-Warszawski, ks. mitrat Bogdan Stepan – wikariusz generalny, ks.Paweł Rohuń – ekonom, ks. Mikołaj Kostecki – kanclerz i ks. Włodzimierz Raczkowski.

foto: Ks. Bogdan Stepan i ks. Paweł Rohuń

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK