KURS PISANIA IKON ‘ 2017 W PARAFII OLSZTYŃSKIEJ

KURS PISANIA IKON ‘ 2017 W PARAFII OLSZTYŃSKIEJ

W niedzielę 5 lutego poświęceniem ikon podczas Liturgii Świętej przez proboszcza parafii ks. Jana Hałuszkę zakończył się III Kurs Pisania Ikon, organizowany cyklicznie od trzech lat, dla młodzieży z gimnazjów i liceów olsztyńskiej Parafii. Kurs tradycyjne został zorganizowany podczas zimowych ferii pod hasłem: IV-go Zimowiska Dzieci i Młodzieży Parafii Greckokatolickiej pw.: Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie, trwającego w olsztyńskiej Parafii od 23 stycznia do 5 lutego 2017 r. Przez pięć dni trwania kursu, który poprowadziła współpracująca z Naszą Parafią Pani Iwona D. Pasławska-Kircio młodzież stała przed trudnym wyzwaniem, napisania Jarosławskiej Ikony Matki Bożej „Brama Miłosierdzia”. Wybór tej ikony nie był przypadkowy i był podyktowany tym, iż stała się ona symbolem zakończonego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia Bożego i Bramą Miłosierdzia w Cerkwiach Greckokatolickich w Polsce. Ikonę młodzież pisała tradycyjną techniką – temperą jajeczną na bazie naturalnych pigmentów.

JAN KURYJ

(Fot.: Jan Kuryj)

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK