Diecezjalni duszpasterze młodzieży przygotowują się do Światowego Dnia Młodych w Krakowie 2016

Diecezjalni duszpasterze młodzieży przygotowują się do Światowego Dnia Młodych w Krakowie 2016

W dniach 23-24 października 2014 w Krakowie odbywa się robocze spotkanie księży odpowiedzialnych za pracę z młodzieżą. To pierwsze takie spotkanie, kiedy Przemysko-Warszawska Archyeparchiia gości tak liczne grono DDM.
Spotkanie rozpoczęło się od audiencji, której udzielił Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskupowi Metropolicie Janowi Martyniakowi oraz Biskupowi Eugeniuszowi Popowiczowi, podczas której Przemyscy Hiererchowie przedstawili Synodalny Komitet Przygotowań Młodzieży Greckokatolickiej prowadzony przez Biskupa Brayana Bajdę wraz z członkami ks. Rostysławem Pendiukiem, ks. Rusłanem Marciszakiem i ks. Grzegorzem Nazarem.
Następnie, korzystając z gościnności ks. Piotra Pawliszcze, w pomieszczeniach Parafii Greckokatolickiej w Krakowie odbyło się spotkanie, w którym 10 księży pod przewodnictwem bpa Brayana nakreślało program przygotowań do należytego przeżycia Światowego Dnia Młodych w Krakowie. Wszystkie pomysły zostaną przekazane na ręce Partiarchy Światosława z propozycją wprowadzenia do programu duszpasterskiego na najbliższe 2 lata.
Ks. Grzegorz Nazar
foto: Tadeusz Warczak

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK