У Перемишлі, молитвою вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні

У Перемишлі, молитвою вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні

Увечері, 25 листопада о 17 годині, в Соборі Святого Івана Хрестителя відслужено панахиду за жертви голодоморів в Україні, які пройшли в роках 1921-1923, 1932-33 та 1946 – 1947. Панахиду очолив Митрополит Перемисько-Варшавський Архиєпископ Євген Попович у співслужінні з владикою Петром Криком, о. митратом Богданом Степаном – парохом, отецем канцлерем Микололою Костецьким, отецем деканом Іваном Тарапацьким, отецем Христофором Блажеєвським, отцем Павлом Шадим, отцем ігуменом Дмитром Гарасимом, отецем Романом Коцуровським, отцем Мєчиславом Русіном – парохом латинської Катедри, отцем Лукашем Хадухем – духівником латинської семінарії та дияконом Дмимтром Лавтенюком. У панахиді взяли участь семінаристи латинської семінарії.
Перед панахидою молодь з Української Школи приготовила програму про голодомор на Україні.
Після молитов в Соборі духовенство та вірні процесійно вийшли на прицерковну площу до пам’ятника жертвам Голодомору. Під звуки дзвону Івана усі запалили свічку в пам`ять жертв Голодомору в Україні.
В молитвах за жертви голодоморів в Україні взяли участь вірні Перемишля, Почесний Кнсул України з Перемишля Олександр Бачик, Заступник Президента Перемишля Богуслав Сьвєжи , директор Української Школи Йоанна Баран, вчителі та молодь української школи і представники усіх суспільно-культурних організацій.
Після панахиди у Соборі, в Народньому домі відбуласяна театральна вистава „Голос тихої безодні” у виконанні Лідії Данильчук з львівського „Театру у кошику”. Вистава створена за мотивами п’єси української поетеси Неди Нежданої з Краматорська.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK