Перший свій парафіяльний празник відсвяткували греко-католики в Бельско-Бялій

Перший свій парафіяльний празник відсвяткували греко-католики в Бельско-Бялій

В світлу суботу, 11 травня 2024 р., свій перший парафіяльний празник відсвяткувала Греко-католицька Парафія Свв. Кирила і Методія в Бельско-Бялій. Святкування розпочалися з Вечірні з Литією в п’ятницю 10 травня. Кульмінацією стала Святкова Божественна Літургія, яку очолив Архиєпископ та Митрополит Перемисько-Варшавський Преосвященний владика Євген Попович. Співслужили місцевий парох о. Дмитро Федлюк, о. Петро Павлище з Кракова, о. Петро Качмар з Лося, о. Павло Шади з Ярослава, о. Адріян Лихач з Хломчи, о. Петро Ців’юк з Тарнова, о. Віталій Бойко з Горлиць та о. архидиякон Владислав Качмар, а також представники з римо-католицького духовенства: кс. Кшиштоф Стшельчик – опікун Клубу Католицької Інтелігенції в Бєльско-Б’ялій і кс. Томаш Карпета – місцевий вікарй парафії, в каплиці якої моляться греко-католики.

У проповіді владика наголосив на надії, яку дає Воскреслий Спаситель, надії, з якою служили Свв. Кирило і Методій та надії, яку отримує спільнота вірних сформована в парафію.

Після Літургії відбулася молитва на роздроблення Артоса, благословення празничної та нових намісних ікон, мирування та почастунок.

Довідка: Душпастирський пункт в Бельско-Бялій функціонував з 2018 р., а від серпня 2023 декретом Архиєрея піднесено до рівня парафії. Парохом було призначено о. Дмитра Федлюка, який ще будучи сотрудником в Кракові прикладав зусиль для розвитку громади.

Повідомляє прес-служба Архиєпархії 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK