30 вересня у Ватикані розпочалася XVI Звичайна асамблея Папського Синоду Єпископів, яка триватиме до 29 жовтня. «Заради синодальної Церкви: сопричастя, участь та місія» — головна тема синодальної зустрічі Католицької Церкви. УГКЦ на ній представляє Блаженніший Святослав та владики Богдан Дзюрах і Теодор Мартинюк.
У суботу, 30 вересня, перед собором Святого Петра у Ватикані відбулося екуменічне молитовне чування «Together», у якому взяла участь молодь із різних країн світу й очільники різних християнських Церков. До участі у програмі екуменічної молитовної зустрічі були теж запрошені діти та вчителі католицької школи «Свята Софія» і хору «Лібертон», що діють при однойменному прокатедральному соборі УГКЦ у Римі. Серед учасників хору є діти з родин вимушено переміщених осіб з України через війну та діти української діаспори в Римі.
У слові Святіший Отець Франциск наголосив на значенні тиші в житті Церкви: «Мовчання в церковній спільноті створює умови для братнього спілкування, у якому Святий Дух гармонізує різні погляди. Бути синодальним — це означає приймати один одного з усвідомленням, що кожен із нас має що засвідчити і чого навчитися, зібравшись разом, щоби слухати „Духа істини“ (Ів. 14,17), щоб пізнати, що Він „говорить Церквам“ (Одкр. 2,7)».
Така ж важлива тиша і на шляху екуменічної єдності: «Єдність християн зростає в тиші перед хрестом подібно до насіння, яке ми отримаємо як символ різних дарів Святого Духа, котрі Він дарує різним традиціям: наше завдання — сіяти їх, будучи впевненими, що тільки Бог дає зростання (пор. 1 Кор. 3,6)». Папа закликав усіх християн спільно помолитися за те, щоб «наново навчитися тиші».
Після екуменічного чування делегати Папського Синоду розпочали час спільних духовних реколекцій, які відбуваються в реколекційному ценрі м. Сакрофано неподалік Рима. Робочі засідання розпочнуться 4 жовтня у Ватикані й закінчаться 29 жовтня Святою Месою, яку очолить Папа Франциск.
У щотижновому зверненні Блаженніший Святослав назвав Папський Синод «унікальною подіє світового значення в житті Католицької Церкви». «Від нашої Церкви на цей Синод прибуло троє делегатів. Окрім Глави Церкви, наш Синод обрав двох інших представників — владику Богдана Дзюраха та владику Теодора Мартинюка. Разом з усім єпископатом, духовенством і мирянами, котрі є делегатами на цьому Синоді, ми разом молитимемося і працюватимемо, щоб синодальний шлях уселенської Церкви послужив для оновлення християнського життя в усьому світі», — розповів Глава УГКЦ.
Секретаріат Глави УГКЦ у Римі