Глава УГКЦ у п’ятнадцятий день війни: «Ми сьогодні закликаємо весь світ: зупиніть масові вбивства людей!»

Глава УГКЦ у п’ятнадцятий день війни: «Ми сьогодні закликаємо весь світ: зупиніть масові вбивства людей!»

Від імені міста Маріуполь звертаємося до всього світу: закрийте українське небо для російської зброї, для російської авіації, яка скидає бомби на мирне населення. Про це закликав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні в 15-й день війни.

«Сьогодні моє сумління, сумління кожного християнина змушує нас взяти голос, щоб на весь світ сказати гостре слово «ні», заявити про протест проти масового вбивства людей в Україні. Зокрема в останні хвилини ми бачили масові вбивства в оточеному місті Маріуполь», – зауважив Глава Церкви.

Він пригадав, що місто Маріуполь, яке було засноване грецькою громадою як місто Марії, сьогодні перетворилося на кладовище для десятків, тисяч людей. «Учора ми бачили, – сказав Блаженніший Святослав, – жахливі кадри бомбардувань пологового будинку, а також масових поховань, братських могил, у яких складають сотні бездиханних тіл. І ми сьогодні на весь світ повинні сказати «ні» масовим вбивствам в Україні».

За словами архиєрея, з часів нацизму, з часів сталінських репресій Україна ще не бачила таких масових поховань і братських могил людей без пошани, без християнської молитви. «Ми сьогодні кажемо на весь світ: зупиніть масові вбивства людей!» – закликав він.

Місто Маріуполь налічує близько чотириста тисяч мешканців і ось уже майже два тижні перебуває у повному оточенні. «Люди вмирають з голоду, люди вмирають з холоду. На їхні голови падають ракети, падають гради, падають бомби. І ми сьогодні повинні пам’ятати про них і від їхнього імені промовляти до всього світу. Ми просимо: відкрийте гуманітарні коридори, дайте можливість жінкам, старцям вийти з цього холодного оточеного міста. Дайте можливість нам доправити туди харчі, медикаменти, дайте можливість врятувати людей», – сказав Глава Церкви.
Блаженніший Святослав закликає підняти голос на захист тих, які щодня вмирають перед очима всього світу. Сьогодні мільйони людей покидають свої домівки на півдні, сході, півночі України і рухаються в більш безпечні місця.

Архиєрей звернувся до всіх мешканців України, до домівок яких стукають вимушені переселенці, не зважати, якою мовою вони говорять, до якої Церкви ходять, які звичаї мають, а відкрити їм свої серця і домівки, пригорнути їх в ім’я Боже.

«Сьогодні на наших очах розвивається страшна гуманітарна катастрофа. Але ми разом можемо її зупинити. Можемо зупинити цю війну», – наголошує він.

Предстоятель звернувся до світової української громади, до всіх наших єпископів і священників: «Донесіть правду про геноцид українського народу до світової громадськості!». У всіх церквах він закликав відслужити заупокійні богослужіння за тих, кого поховано в братських могилах без християнської молитви і похорону.

Департамент інформації УГКЦ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK