Рада Єпископських Конференцій Європи висловила солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»

Рада Єпископських Конференцій Європи висловила солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»

21 січня 2022

Рада Єпископських Конференцій Європи висловила солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»

Рада Єпископських Конференцій Європи сьогодні оприлюднила Звернення на підтримку України «перед загрозою військового вторгнення Росії» та закликала світових лідерів до готовності «захищати міжнародне право, незалежність та територіальний суверенітет кожної держави».

У своєму Зверненні, підписаному Архієпископом Гінтарасом Грушацом, Президентом Ради, католицькі єпископи Європи висловлюють слова солідарності з українським народом: «В той час як міжнародна спільнота вбачає у діях російських збройних сил реальну загрозу для миру в усьому світі, у час страху та непевності для майбутнього України ми єднаємось з нашими братами і сестрами у вірі та з усім українським народом».

Європейські Єпископи відгукуються на голос Святішого Отця Франциска, котрий «неодноразово висловлював свою батьківську близькість до «рідної України», закликаючи могутніх цього світу вирішити цю кризову ситуацію «шляхом серйозного міжнародного діалогу, а не за допомогою зброї».

«Як душпастирі Європейського континенту ми теж хочемо звернутися до сумління націй та їхніх лідерів, щоб не забували про трагедії світових воєн минулого століття і були готові захищати міжнародне право, незалежність та територіальний суверенітет кожної держави. Разом зі Святішим Отцем ми хочемо звернутися до правителів з проханням «знайти прийнятні та тривалі рішення для України» на основі діалогу та переговорів і без використання зброї» – йдеться у Зверненні Ради Єпископських Конференції Європи.

Католицькі єпископи Європи звертаються до християн з проханням «молитися про дар миру в Україні, щоб відповідальні сторони «заразилися благом Миру» і щоб ця криза була подолана виключно шляхом діалогу».

Додамо, що Рада Єпископських Конференцій Європи включає в себе 33 діючі європейські єпископські онференції в особі їх президентів, а також Главу Синоду єпископів УГКЦ, Архієпископів Люксембургу та Князівства Монако, Архієпископа маронітів Кіпру, Єпископа Кишинівського (Молдова), Єпархіального єпископа Мукачівського і Апостольського адміністратора Естонії. Секретаріат базується в Санкт-Ґаллені (Швейцарія).

Архиєпископ Ґінтарас Ґрушас
Президент Ради Єпископських Конференцій Європи

Переклад Секретаріату Глави УГКЦ в Римі

звернення в PDF

The CCEE Appeal for Ukraine EN

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK