Свята Літургія в базиліці Святого Петра з нагоди 150-річчя канонізації святого Йосафата – проповідь Блаженішого Святослава

Свята Літургія в базиліці Святого Петра з нагоди 150-річчя канонізації святого Йосафата – проповідь Блаженішого Святослава

«Ми сьогодні просимо, щоби Господь Бог надихнув серця усіх християн України вогнем, прагненням святого Йосафата до єдності; “Щоб усі були одно!” – як про це молився і заповідав нам наш Спаситель», – підкреслив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець УГКЦ, проповідуючи під час Божественної Літургії в українсько-візантійському обряді, яку він у неділю, 25 червня 2017 р., очолив на головному престолі базиліки Святого Петра у Ватикані з нагоди 150-річчя канонізації святого Йосафата Кунцевича, мощі якого спочивають в цьому храмі.

ПРОПОВІДЬ БЛАЖЕНІШОГО ПАТРІЯРХА CВЯТОСЛАВА В MP3

В Євхаристійній молитві навколо престолу єдналися кардинал Курт Кох, Президент Папської Ради сприяння єдності християн, архиєпископ Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков, митрополити та єпископи УГКЦ, що прибули на прощу не лише з України, але навіть з Канади та інших країн діаспори, приблизно сто священиків, між якими – ченці Василіянського Чину святого Йосафата на чолі з Протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром, що прибули з різних провінцій Чину, та священики з Білорусі разом з провідником місцевих греко-католиків архимандритом Сяргеєм Гаєком.

Богослуження своїм співом звеличив хор Івано-Франківської духовної семінарії святого Йосафата, разом з яким Всевишнього славословили численні сестри різних Чинів і Згромаджень і кілька тисяч прочан. Були присутні представники дипломатичного корпусу, зокрема, Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та Посол Канади при Святому Престолі Деніс Савойя. Прислуговували при престолі та дбали про порядок студенти Папської Української Колегії святого Йосафата. Кількадесять священиків уділяли Святе Таїнство Покаяння.

Вітаючи прочан наприкінці Святої Літургії, кардинал Курт Кох зазначив, що Святий Йосафат є прикладом християнського мучеництва, яке також довелося прожити всій УГКЦ, зокрема, в минулому столітті. Він відзначив, що в певний історичний період християни віддавали життя за те, щоб визнавати віру згідно з власною конфесією, нерідко зазнаючи смерті з рук одні одних. Сьогодні ми знову є свідками не менш жорстоких, ніж колись, переслідувань християн, де всі Церкви і конфесії мають мучеників. Ми бачимо «екуменізм крові», як його називає Папа Франциск, коли християни, незалежно від конфесійної приналежності, зазнають переслідування і навіть смерть, лише за те, що є Христовими учнями.

«Екуменізм крові для Святішого Отця є найпереконливішим знаком екуменізму сьогодення. Молимося і надіємося, що кров настільки численних мучеників нашого часу стане засівом єдності єдиного Христового Тіла», – сказав кардинал Курт Кох, ще раз підкресливши, що мучеництво – це найвища форма свідчення віри, й усі ми покликані свідчити красу та істинність віри, до мужності свідчення, тобто, бути послідовними, вірогідно живучи вірою та даючи Євангелію людське обличчя. Глава УГКЦ подякував Президентові Папської Ради сприяння єдності християн за слово й участь в Євхаристійній молитві та ще раз запевнив, що УГКЦ не є перешкодою для екуменізму.

Далі Блаженніший Святослав повідомив, що Папа Франциск надає особливий відпуст учасникам цього богослуження, а тому запросив всіх проказати молитву в наміреннях Святішого Отця та уділив своє архиєрейське благословення.

Після подячного «Многоліття» та молитви за Україну служителі перейшли до престолу святого Василія, під яким спочивають мощі святого Йосафата, щоб помолилися і прославити цього видатного українського святого.

РАДІО ВАТИКАН

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK