Rekolekcje kapłańskie – 2015

Rekolekcje kapłańskie – 2015

Rozpoczęły się rekolekcje kapłańskie dla wszystkich kapłanów Metropolii Przemysko-Warszawskiej. Miejscem tegorocznych rekolekcji jest Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach. Tegoroczne rekolekcje prowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Hryhorij Komar – Biskup Pomocniczy Diecezji Samborsko-Drohobyckiej.

Rekolekcje kapłańskie, oprócz konferencji duchowych, są także jedną z bardzo niewielu możliwości, by w jednym miejscu i czasie zgromadzić duchownych UKGK w Polsce. Związane to jest z ogromnym rozproszeniem naszych wiernych w różnych województwach, a co za tym idzie struktur naszego Kościoła i posługujących w Nim kapłanów. Takie kontakty pozwalają na owocną wymianę doświadczeń z obu naszych eparchii.
W rekolekcjach uczestniczy razem z kapłanami Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Eugeniusz Popowicz – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej.

Foto ks. Bogdan Stepan

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK