Засідання Комісії Катихитичної Архиєпархії Перемисько-Варшавської

Засідання Комісії Катихитичної Архиєпархії Перемисько-Варшавської

КОМУНІКАТ

В Греко-Католицькій парафії св. Миколая Чудотворця в Циганку 18.05.2015 р. відбулось засідання Комісії Катихитичної Архиєпархії Перемисько-Варшавської.

Засідання почалось о год. 16.00. Взяв в ньому участь весь склад Комісії. Після молитви на початку, о. Павло Поточний – парох парафії св. Миколая привітав прибулих членів комісії, а засіданню проводив Голова Комісії о. митрат Іван Лайкіш.

1. Комісія оцінила художні праці учнів, які взяли участь у фінальному етапі Архиєпархіяльного Художнього конкурсу організованого для учнів садочка та початкової школи. Тема Конкурсу: «Моя Церква і мій Народ». Визначено переможців.

2. Голова Комісії представив процес повставання Соборових постулятів по ІІ критерію Програми «Жива парафія» – Боже Слово і катихизація (Керигма) в УГКЦ у Польщі. Це спонукало присутніх до обговорення катехитичних проблем які виникають в душпастирській практиці. Вказано також на конечність співдії з іншими комісіями, які відповідальні за введення в життя Соборових постулатів.

3. Комісія вирішила вийти на зустріч душпастирям і в рамках першого Соборового постулату по катехизації підготовити матеріал двох катехиз для батьків перед хрещенням дитини. Наголошувалось, щоб в тих катехизах велику увагу приділити до формування тотожности еклезяльної вірних. Пропозиції катехиз зобов’язався виготовити о. Павло Поточний до жовтня 2015р.

4. Комісія підтримує третий Соборовий постулат, який стосується організування в парафіях катихизи для молодих батьків. В цьому плані необхідне рішення правлячого владики, який декретом зобов’язав би парохів до введення вказаної душпастирської практики. В поодиноких парафіях молодих подруж зовсім не має. Там де вони є парохи достатньо приготовані, щоб проводити такі катехизи. До цього підходить наш Катехизм «Христос наша Пасха».

5. На засіданні прийнято рішення, щоб до катехитичної конференції яка відбудеться в жовтні у Варшаві, надрукувати на окремих карточках молитви при трапезі та молитву Єфрема. Так доступні молитви можна буде роздати вірним для приватної практики.

6. Комісія рішила провести наступне засідання 31 серпня 2015р. в Гурові Іл. для вирішення питання: як вводити в життя душпастрської практики Архиєпархії постулати, що стосуються едукаційного процесу та середовища наших парафій.

отець митрат Іван Лайкіш

Голова комісії

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK