Монаший постриг у монастирі Варшавських василіан

Монаший постриг у монастирі Варшавських василіан

У Свято-Успенському василіанському монастирі у Варшаві, в часі Божественної Літургії бр. Григорій Яремчук ЧСВВ привселюдно й урочисто склав довічну професію – обіти убожества, чистоти і послуху.

Монаший обряд складення довічної професії розпочався після тропарів малого Входу. Два брати-професи із засвіченими свічками привели від церковного притовору до солеї новомонашествуючого Григорія Яремчука, який спочатку зробив три доземні поклони, а відтак поклався хрестообразно на долівці церкви. У тому часі парафіяльний хор проспівав глибоко-духовний тропар:

«Обійми Отця, відкрити мені, поспіши: грішно життя моє прожив, та на невичерпне багатство щедрот Твоїх Спасе, гляджу, нині збіднілим моїм серцем не погорди, до Тебе, Господи, в покорі моїй кличу: згрішив я, Отче, на небо і перед Тобою, Спаси мене».

Коли брат Григорій піднявся, протоігумен Свято-Покровської провінції у Польщі, ієром. Ігор Гарасим ЧСВВ став запитувати його: Чому прийшов до спільноти? Чи бажає чернечого життя та чи бажає скласти обіти Богові? Чи з належною розвагою і острахом приступає до Господа? Брат Григорій дав на всі запитання ствердну відповідь: що з Божою допомогою хоче бути в спільноті василіанського Чину та зберігати чернечі обіти.

Після діалогу Протоігумен проказав молитовне звернення:

«Гляди, брате, які обітниці даєш Владиці Христові; Ангели стоять тут невидимо, щоб записати це твоє ісповідання і з нього будеш суджений в другий прихід Господа нашого Ісуса Христа, а браття і люди, тут присутні, свідчитимуть про тебе колись перед Господом. – Тож, чи все те так визнаєш, і за Божою допомогою прирікаєш витривати в цій твоїй обітниці аж до кінця твого життя?»Prof loho 2

Так, за Божою допомогою, чесний Отче – відповів брат Григорій, який відтак підійшов до святого престолу, став навколішки і виголосив формулу довічних обітів, тоді підписав її власноручно, й поклав на престолі.

Після того Протоігумен звершив монаший постриг, виголошуючи: «Брат наш Григорій постригає волосся голови своєї на знак відречення світу й усього світського, і на знак відречення своєї волі й усіх тілесних пристрастей в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Тож промовмо всі за нього: Господи, помилуй».

Протоігумен завершив чернечий постриг благословенням монаха Григорія, якому відтак вручив: параман – знак повної та урочистої посвяти Богові, як одяг нетління і чистоти; нагрудний хрест – на повсякчасну пам’ять про терпіння і приниження, оплювання, образи і рани, поличники, розп’яття і смерть Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа; мантію – ризу спасіння і броню правди, щоб відгородити себе від усякої неправди; камилавку – шолом спасіння; каптур – покривалом смирення і повсякчасного послуху, на знак духовної філософії, щоб відвертати свій зір від суєти світу; чотки – духовний меч – Слово Боже, щоб завжди мати ім’я Господа Ісуса на умі, у серці та на вустах; ручний хрест – щит віри, хрест Христовий, яким зможе відвертати горючі стріли лукавого та засвічену свічку – світич на пригадку, що чистим і чеснотливим життям та добрим звичаєм має стати світлом світу, на збудування ближнім і прославу Всевишнього.

Після завершення чернечого постригу, владика Василій Медвіт, який очолив Божественну Літургію, та монаша братія, обмінялися братнім поцілунком з ново поставленим монахом Григорієм Яремчуком.

Владика Василій Медвіт виголосив глибоко духовну проповідь, в якій він висловив важливу думку, що: «Людина є настільки великою, наскільки великими її прагнення». Архієрей наголосив на тому, що неможливо звершувати чернечий подвиг без Божественної благодаті.

Святу Літургію з владикою Василієм співслужили: протоігумен о. Ігор Гарасим, синкел о. Димитрій Гарасим, віцеректор Василіанської Духовної Семінарії в Брюховичах о. Йоан Школик, магістр новиків у Крехові о. Іван Майкович, магістр новіціяту в Польщі о. Петро Кушка, о. Мирослав Підлипчак та о. Василь Кепещук.

Після Божественної Літургії протоігумен о. Ігор Гарасим ЧСВВ подякував усім за присутність і спільну молитву, та попросив вірних молитися за Варшавську чернечу спільноту та монаха Григорія, який сьогодні повноцінно увійшов в монаше життя.

bazylianie.pl

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK