Нові Єпарх і Єпископ-помічник у Стрийській єпархії УГКЦ

Нові Єпарх і Єпископ-помічник у Стрийській єпархії УГКЦ

У середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів владики Тараса (Сеньківа) на Єпарха Стрийського УГКЦ (припиняє виконувати обов’язки Апостольського адміністратора цієї єпархії).
Також Папа Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Єпископа-помічника Стрийської єпархії о. Богдана Манишина, протосинкела Стрийської єпархії, надаючи йому титулярний осідок Лезві.

Про дату і місце проведення єпископської хіротонії буде повідомлено згодом.

Додаток

Отець Богдан Манишин народився 24 жовтня 1972 року в м. Новому Роздолі Миколаївського району Львівської області. У 1987-1991 роках навчався в Новороздільському політехнічному технікумі. Від 20 листопада 1991 року до 7 грудня 1993 року – військова служба у Збройних силах України.

У 1996 році вступив на навчання до Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, яку успішно закінчив 2002 року. Упродовж 2002-2004 років навчався на кафедрі пасторального богослов’я Люблінського католицького університету (Польща), здобувши ступінь ліценціата.

Таїнство Священства прийняв 15 вересня 2002 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий [святитель владика Юліан (Ґбур)].

Виконував такі призначення:

– представника від Стрийської єпархії в Митрополичій євангелізаційній комісії УГКЦ;

– в.о. військового капелана в Академії сухопутних військ України м. Львова.

Від липня 2004 року до листопада 2006 року був сотрудником парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, після чого 22 жовтня 2006 року призначений адміністратором храму Святого Миколая в м. Перемишляни.

З 2004 року духівник спільноти «Віра і світло» в Стрию.

12 квітня 2010 року декретом владики Тараса (Сеньківа) призначений протосинкелом Стрийської єпархії УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK