В УГКЦ утворено новий екзархат та проголошено про обрання нового єпископа

В УГКЦ утворено новий екзархат та проголошено про обрання нового єпископа

У середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ про поділ Донецько-Харківського екзархату УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Екзарха Харківського високопреподобного отця Василя Тучапця, дотеперішнього ігумена монастиря Святого Василія Великого у Києві та Провінційного вікарія. Новому єпископу надано титулярний осідок Чентуріонес.
Про дату і місце проведення єпископської хіротонії буде повідомлено згодом.

Харківський Верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей, з осідком у Харкові. До Донецького екзархату тепер належать Донецька, Запорізька, Дніпропетровська і Луганська області. Екзархом Донецьким є владика Степан (Меньок).

Додаток

Отець Василь Володимир Тучапець, народився 29 вересня 1969 року в м. Яворові на Львівщині.

До монастиря отців василіян вступив 10 листопада 1986 року.

Урочисту Професію довічних обітів склав 29 грудня 1996 року.

Навчався в Івано-Франківській Теологічній академії та Папському богословському відділі (Варшава). Має наукову ступінь ліценціат патрології.

Тайну священства прийняв 12 липня 1997 року у Катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську (святитель владика Софрон (Дмитерко)).

Із 2005 року ігумен у Київському монастирі Святого Василія Великого.

Із 2009 року Синкел у справах монашества Київської архиєпархії УГКЦ.

Із 2012 року Протоконсультор Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ в Україні.

Департамент інформації УГКЦ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK