Святкування Ювілею 1025-річчя розпочалися молебнем до Пересвятої Богородиці, який в монастирському храмі Співстраждання Пресвятої Богородиці відправив протоігумен Василіанського Чину в Польщі о. Ігор Гарасим ЧСВВ.
Відтак відбулася міжнародна наукова конференція, офіційними організаторами якої були Провінція Покрови Пресвятої Богородиці ЧСВВ в Польщі та Перемиський відділ Об’єднання Українців в Польщі. Її натхненником і організатором був др. Ростислав Крамар в Варшавського Університету.
Наукова конференція відбулася в актовому залі василіанського монастиря, який гарно реставрував, привертаючи його первісний вигляд ігумен монастиря, о. Юліан Коваль ЧСВВ. Отець Юліан був також господарем і допоміг влаштуватми цей ювілейний захід.
Доповідачами на конференції з України були: Володимир Александрович, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. П. Крип’якевича НАН України, Ігор Скочиляс, доктор історичних наук, декан Гуманітарного факультету Українського Католицького Універститету, Світлана Гуркіна, директор Інституту історії Церкви Українського Католицького Університуту у Львові, та молода дослідниця Оксана Боруцька, аспірантка Університету Марії Кюрі-Склодовської. Доповідачами з Польщі були: Ігор Галаґіда, доктор габілітований, професор, Інститут національної пам’яті, Маріуш Радослав Сава, історик з Грубешова, Анна Вільк, аспірант Люблінського католицького університету ім. Івана Павла ІІ, Пауліна Биздра-Куш, аспірантка Інституту історії Люблінського католицького університету ім. Івана Павла ІІ.
На конференції було кількадесять осіб, серед яких офіційні гості: Голова міської ради в Перемишлі п. Ян Бартмінскі, протоігумен василіан у Словаччині о. Методій Білянчик ЧСВВ, голова Перемиського відділу ОУП Марія Туцька, кс. Пралат Станіслав Бартмінскі, сестри Василіанки з Польщі та Словаччини, сестри Служебниці, сестри Йосифітки, та редактор «Нашого Слова» Богдан Гук.
Після конференції відбулася презентація книжки проф. Ігоря Галаґіди „Między Warszawą, Watykanem i Moskwą. Dzieje Kościoła greckokatolickiego w Polsce 1944-1970”, яка вийшла у серії «Бібліотеки Василіанських історичних досліджень», що її видало василіанське видавництво «Василіада».
Написав Ієромон. Ігор Гарасим ЧСВВ