Глава УГКЦ у Білому Борі до прочан: «Ви йдете за Христом, і бережете скарб віри ваших батьків…»

Глава УГКЦ у Білому Борі до прочан: «Ви йдете за Христом, і бережете скарб віри ваших батьків…»

ЗАПРОШУЄМО НА ФОТОРЕПОРТАЖ  АНДРІЯ СТЕПАНА З  ТОРЖЕСТВ У БІЛОМУ БОРІ

«Сьогодні ми святкуємо 55-річницю прощ наших вірних до Білого Бору. Бо саме вони – наші брати і сестри, ваші батьки і прадіди, змушені були лишити все на своїх рідних землях, могили своїх батьків, свої храми, для того, щоб насильно бути переселеними у край, якого вони не знали. Проте вони були впевнені, що з ними і тут буде їхній Бог», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 15 вересня під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що у Білому Борі (Польща).
Варто зазначити, що Білий Бір – це місто на півночі Польщі. До цього знищеного міста після Другої світової війни, в рамках акції Вісла, було переселено багато українців. Сьогодні Білий Бір є одним із найбільших осередків українства в Польщі. Тут знаходиться і паломницька святиня УГКЦ з іконою Богородиці «Мати скитальців».

Додамо, що візит Глави Церкви до Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ, приурочений єпархіальним святкуванням 1025-річчя Хрещення Русі-України та 55-річчя білобірських паломництв. «Свідченням невмирущості віри ваших батьків і прадідів, є ви, дорогі в Христі, які 55-й рік прибуваєте в цю святиню, щоб силу і невмирущість Божу, яка проявляється у вірі українського народу, тут показувати на всю Польщу і Україну та цілий світ», – продовжив проповідник.

Під час проповіді Верховний Архиєпископ УГКЦ пригадав і зустріч із українською молоддю, що відбулася в рамках цього пастирського візиту. Глава Церкви зауважив, що молодь запитувала про те, як будувати своє життя, щоб не загубитися і не пропасти в людському морі, в якому часто є все, крім віри у Господа. «Сьогодні Ісус Христос дає цю відповідь, яка полягає у тому, щоб бути із Ним, стати Його учнями і тоді ніхто і ніщо не зможе забрати те багатство вашої культури і вашого літургійного християнського життя, яке ви маєте», – пояснив він.

Йти за Христом, на думку Блаженнішого Святослава, це заклик, який сьогодні у Рік віри звертає до кожного християнина Церква. Йти за Христом – це голос ісповідників віри, що розпочинали прощі до Білого бору в ті непрості комуністичні часи. «Сьогодні я хочу пожертвувати оцю Літургію за вас, як велику дяку Христової Церкви за те, що ви, навіть на незнаних вам землях, йдете за Христом, і, як зіницю ока, бережете скарб віри ваших батьків», – сказав він.

«Нехай цей заклик Ісуса Христа – йти за Ним, постійно лунає своїм відгомоном у ваших серцях. Бо лише із Христом ми є найсильніші, наймогутніші. Нехай Пречиста Марія «Мати скитальців» буде нам дороговказом того, що Бог є близько тих що його шукають», – побажав Глава УГКЦ усім присутнім.

Департамент інформації УГКЦ

ЗАПРОШУЄМО НА ФОТОРЕПОРТАЖ  АНДРІЯ СТЕПАНА З  ТОРЖЕСТВ У БІЛОМУ БОРІ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK