Глава УГКЦ під час зустрічі з українською молоддю в Польщі наголосив на важливості самоідентифікації

Глава УГКЦ під час зустрічі з українською молоддю в Польщі наголосив на важливості самоідентифікації

У Білому Борі в Польщі Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з українською молоддю. Зустріч відбулася в рамках пастирського візиту Глави УГКЦ до Вроцлавсько-Гданської єпархії з нагоди єпархіальних святкувань 1025-річчя Хрещення Русі-України та 55-річчя білобірських паломництв.
Звертаючись до молоді, Блаженніший Святослав наголосив на важливості віри в самоідентифікації людей. «Під час нашої вечірньої молитви, – сказав він, – був такий момент, коли в церкві все помінялося: було темно і засвітилося світло… Це найважливіша частина вечірні – запалення світил у церкві, коли сонце сідає і настає вечір». У цьому Глава Церкви вбачає глибокий символічний сенс. «Справжнє світло для кожної людини є Ісус Христос, – наголосив він. – Коли світло віри запалюється, людина цілком змінюється». Блаженніший нагадав, що нинішній рік «проголошено Роком віри, роком світла, яке дає можливість молодій людині не загубитися в темряві світу».

«Цього року ми святкуємо1025-річчя Хрещення Русі-України, а також 55 років відтоді, як до цього місця (у Білому Борі) почали приходити віруючі люди, – сказав Глава Церкви. – Це святкування ми хочемо присвятити тому, щоб це світло віри не загубилося».

«У цьому світі часто можна все знайти або все втратити, – сказав він. – Багато людей гублять сенс власного життя і не знають, хто вони є. Не знають чи вони українці, чи поляки, чи інші. У сучасному світі, який швидко змінюється, ми ніколи не маємо часу – ні на себе, ні на ближнього, ні на Бога. Щоб людина не згубила себе, їй треба знайти відповідь на питання, хто вона є». За словами Блаженнішого Святослава, пізнати своє коріння, торкнутися його може тільки віруюча людина. «Тому що віра – це те, що понад часом, – сказав він. – 55 років тому сюди почали приходити люди. Що їх сюди тягнуло? Хтось хотів вирвати їх з рідної землі, забрати все, що вони мають, аби вони забули, ким вони є. Але чи можна в людей забрати віру в Бога? Ті люди, які мали віру в Бога, не втратили пам’ять своїх батьків і пам’ятають, чиїх батьків вони діти».

«Завдяки тому, що ваші батьки, діди-прадіди мали коріння віри, ви сьогодні є, – звернувся Глава УГКЦ до молодих українців. – Є як особи, є як християни, є як українці».

«Світлом віри батьків, світлом, яке запалив князь Володимир над водами Дніпра – те світло наші люди перенесли на берег Балтійського моря – ви зможете освітлювати своє майбутнє, яке, безперечно, тоді буде світлим, – наголосив Блаженніший Святослав. – Світло майбутнього походить не від того, що ми маємо, а від того, хто ми є».

Департамент інформації УГКЦ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK