Празник Успення Пресвятої Богородиці у Верхраті

Празник Успення Пресвятої Богородиці у Верхраті

У відпустовому місці біля Верхрати 31 серпня у суботу отець митрат Євген Попович – протосинкел Перемисько-Варшавської Архієпархії відслужив Святу Літургію у співслужінні з отцями: о. Богданом Степаном – канцлерем та отцем Іваном Тарапацьким – місцевим парохом. До Верхрати приїхали прочани з Любачівщини, Перемищини, з України та північних частин Польщі. Після Святої Літургії отець митрат Євген Попович освятив воду та цвіти і зілля.
Культ Божої Матері у Верхраті повязаний з заснованням Василянського монастиря 2 липня 1668 року.
З історією цього монастиря безпосередньо пов’язана історія Верхратської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.
Історія Верхратської (Крехівської) чудотворної ікони Богородиці, розпочинається із Замостя. Саме із Замостя 1682 року ігумен Верхратської чернечої обителі отець Ісаак Сокальський приніс цю iконy до монастиря. А через 6 років – 1688 року на празник Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці почали здійснюватися перші чуда. Сталося так, що серед ночі над монастирем постав вогненний стовп, який освітлював всю околицю. Подивитися на це диво позбігалися люди з довколишніх сіл, а коли під проводом отця увійшли до храму, то побачили, що перед іконою Богородиці горіло світло, а по лику на іконі Maтepi Божої з очей спливали криваві сльози… Так тривало впродовж чотирьох тижнів. I почали приходити до Богородиці у Верхратському монастирі люди зі своїми немочами й бідами, благаючи допомоги у Небесної неньки. Усi чуда, які відбувалися біля ікони, були описані й підтверджені свідками під присягою. Того ж року львівський єпископ Йосиф Шумлянський, прибувши до Верхрати i побачивши ікону, по якій струменіли криваві сльози, вислухавши свідків, проголосив Верхратську ікону Пресвятої Богородиці чудотворною.
Із скасуванням василіянського монастиря у Bepxpaтi, 1808 року iкону урочисто було перенесено до монастиря отців-василіян у Kpexoвi. Тут продовжували здійснюватися чуда.
Після закриття монастиря в Kpexoвi чудотворну iконy вдалося перенести до львівського храму св. Параскевії П’ятниці. З виходом iз підпілля Греко-Католицької Церкви урочисто 19 травня 1991 року з львівського храму Крехівську (Верхратську) чудотворну ікону Пресвятої Богородиці було повернуто до Крехова.

о. Богдан Степан – Верхрата

Фоторепортаж  Анни Степан з Крехівського монастиря  Отців Василян, в якому знаходиться Верхратська Чудотворна Ікона

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK