«Милосердя двері відкрий нам, Богородице!»

«Милосердя двері відкрий нам, Богородице!»

З 17 по 18 травня 2024 р. до стіп Матері Божої прославленої в чудотворній іконі «Милосердя Двері» з’їжджалися паломники з цілої Польщі і не тільки, щоб вимолити у Богородиці заступництва в небі для усіх християн та довгоочікуваний мир для України.

Проща розпочалась з привітання Архиєпископа і Митрополита Перемисько-Варшавського Преосвященного владики Євгена української молоді, яка вперше пішим паломництвом йшла від Перемиської Архикатедри до Конкатедри в Ярославі.

Молитовна частина прощі у п’ятницю розпочалася з Великої Вечірні з Литією, яку очолив Єпископ Вроцлавсько-Кошалінський Боголюбивий владика Володимир Ющак. В своєму слові до паломників владика Володимир звернув увагу на те, що Діва Марія є не тільки нашою небесною матір’ю і молить Господа Ісуса Христа про заступництво, але й «засмучених радість, скривджених покровителька, немічних Покров і заступництво». Опісля Вечірні молились Молебен до Пресвятої Богородиці, яку очолив о. Дмитро Федлюк, а Божественну Літургію – о. Ігор Губач.

Завершили програму в пʼятницю молодіжні нічні чування, які попровадили о. Віталій Бойко та о. Роман Коцуровський спільно з молодими паломниками. Усі присутні на чуваннях мали можливість розважати над словами зі Святого Письма, святих Церкви та прославляти Бога і Його Матір у піснях. «Ми є діти твої, Богородице! Милосердя Двері!» – усі як один співали біля Матері Божої!
Недільна програма розпочалася з Утрені, а опісля молитви біля Чудотворної ікони, яку проводили сестри зі Згромадження Сестер Служебниць НДМ. Монахині своїм щирим співом дякували Матері Божій і просили про її милосердя та ласки.

Архієрейську Божественну Літургію очолив вл. Євген у співcлужінні з вл. Володимиром Ющаком, єпископами-емеритами вл. Іваном Мартиняком та вл. Петром Криком, а також із близько тридцятьма священниками з трьох греко-католицьких єпархій в Польщі. Священники приїхали разом зі своїми вірними, кількість яких налічувала близько 700 осіб. Підчас проповіді Архиєпископ зауважив, що сьогодні усі прибули до стіп Матері Божої прославленій в іконній «Милосердя двері», яка відкривала на Площі св. Петра у Ватикані Рік Божого Милосердя, а від цього дня точна копія цієї ікони буде крокувати усіма нашими греко-католицькими парафіями в Польщі – завітає в усі домівки, щоб бути разом із своїми дітьми і випросити перемогу, мир та радість для України і звільнення всіх полонених. Після Літургії своїми спогадами пов’язаними з цією іконою та місцем поділилися й інші владики. На завершення відбулася процесійна хода з копію чудотворною ікони довкола храму, освячення води та проводження ікони в перше паломництво до парафії Бл. свщмч. Миколая Чарнецького у Варшаві.

Перед поверненням до своїх домівок паломники пригостилися смаколиками на парафіяльному подвір’ї.

Щиро дякуємо місцевому пароху о. Павлу Шадому та його дружині п. Наталії за відкриті серця, ревне служіння Богу та запрошення на наступну прощу до Богородиці – «Милосердя двері» в третю суботу травня 2025 р.

Автор: Любов Бутрин, прочанка, Люблінське ТУСК «Обнова»

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK