Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ

Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ

Під час засідань Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща), обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ.

Новими членами Постійного Синоду стали: владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький. Очолює Постійний Синод Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Водночас було обрано заступників, які у разі крайньої необхідності заміняють членів Постійного Синоду. Ними стали: владика Браян Байда, єпарх Торонтський та Східної Канади, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський.

Наступного дня після звершення Синоду Єпископів УГКЦ, 16 липня, відбулося перше засідання нового складу Постійного Синоду. Під час цього засідання владики підбили підсумки Священного Синоду Єпископів, проаналізували його цьогорічне проведення та прийняли рішення щодо інших питань, що належить до компетенції Постійного Синоду.

Нагадаємо, що Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви – це група єпископів, яка діє від імені Синоду Єпископів і є дорадчим органом для Глави Церкви. Постійний Синод складається із Отця і Глави УГКЦ, який його очолює, і чотирьох єпископів, призначених на п’ять років. Одного з цих єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох, серед яких принаймні двоє повинні бути єпархіальними єпископами, обирає таємним голосуванням Синод Єпископів. У той самий час і спосіб призначаються інші чотири єпископи-заступники, які заміняють членів Постійного Синоду в разі їхньої неможливості бути присутніми на засіданні. Постійний Синоду у своїй діяльності керується нормами загального і партикулярного права УГКЦ, Статутом Синоду Єпископів УГКЦ і Статутом Постійного Синоду УГКЦ.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK