100-літ від відкриття греко-католицької духовної семінарії у Перемишлі

100-літ від відкриття греко-католицької духовної семінарії у Перемишлі

13 грудня 1921 р. в Перемишлі єпископ Йосафат Коциловський благословив відкриття греко-католицької духовної семінарії. До того Перемиська семінарія готувала богословів лише з четвертого року навчання – перші три роки студії відбувалися у Львові.

Після закінчення І світової війни Владика Йосафат організував у Перемишлі повну семінарію. Священникам-випускникам цієї семінарії доводилося докладати чималих зусиль для протидії з одного боку латинізації та ополяченню вірних єпархії, а з іншого – для поборювання впливів москвофільства.

Семінарію стали будувати 1910 р. у стилі неокласицизму за ініціативи Владики Костянтина Чеховича. Автором проекту будівлі був відомий львівський архітектор і підприємець Іван Левинський. Під час І світової війни семінарія була слугувала як військовий шпиталь. Відреставрована у 1916-1918 рр. Після насильного виселення українців у 1947 р. будинок семінарії був використовуваний як школа і гуртожиток. У 1992 р. будівлю було повернуто Перемиській греко-католицькій єпархії.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK