Отець митрат Стефан Батрух і Кшиштоф Жук отримали високі українські відзнаки

Отець митрат Стефан Батрух і Кшиштоф Жук  отримали високі українські відзнаки

Громадян Польщі нагороджено з нагоди Дня Конституції України, що припадає на 28 червня

Згідно з постановою президента України Володимира Зеленського, президент міста Люблін у Польщі (тобто очільник міста, мер; у Польщі президентами прийнято називати, зокрема, голів міст із понад 100 тисячами жителів) Кшиштоф Жук отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня, а настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Любліні, отець Стефан Батрух – орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Їхні прізвища є серед нагороджених з нагоди Дня Конституції України «за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю», – мовиться на вебсторінці президента України Володимира Зеленського.

«Для нашого міста – це важливі відзнаки», – зазначив Кшиштоф Жук. За його словами, вони свідчать про те, що помічено активну багаторічну співпрацю Любліна з партнерськими містами в Україні. «Щороку ми реалізуємо десятки спільних заходів та проєктів», – президент Любліна додав, що йдеться передусім про сприяння місцевій самоврядності, сферам культури, спорту, освіти та бізнесу». Як він додав, уже відбулося майже 400 таких заходів. «Наші контакти також дуже важливі в контексті використання європейських коштів. Люблін у партнерстві з українськими містами зреалізував кільканадцять проєктів, співфінансованих з європейських фондів, у тому числі в межах програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки», – сказав Кшиштоф Жук.

Люблін є партнерським містом семи міст в Україні: Луцька (1996), Луганська (1996), Старобільська (1996), Львова (2004), Івано-Франківська (2009), Рівного (2013) і Сум (2013). Співпраця з іще п’ятьма містами відбувається на основі листа про наміри; це – Вінниця (2013), Кам’янець-Подільський (2016), Кривий Ріг (2017), Дніпро (2017) та Харків (2017).

До найактивніших сфер співпраці з українськими містами належить культура. Люблін – це важливе місце мистецьких заходів, зустрічей і дискусій представників Польщі та України. Тут відбуваються численні фестивалі, концерти й інші події. Люблінські галереї регулярно представляють сучасне українське мистецтво.

Люблін підтримує місцеві заклади вищої освіти в процесі їхнього міжнародного розвитку і притягнення закордонних студентів, в тому числі з України. Також Люблін допомагає у проведенні децентралізаційної реформи в українських містах.

https://radio.lublin.pl/Н.Б.

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK