Інструкція Високопреосвященного Владики Євгена про заходи охорони від короновіруса

Інструкція Високопреосвященного Владики Євгена про заходи охорони від короновіруса

Всечесні Отці,
Дорогі брати і сестри,

У зв’язку з епідемією хвороби «короновіруса» до нашої канцелярії напливає багато урядових листів з проханням донести до відома вірних пересторогу перед цією хворобою.
Тому, маючи на увазі наше спільне добро, прошу всіх вірних нашої Церкви, щоб в часі оголошеної небезпеки були обережним та зберегти основні засади гігієни.
Рівночасно подаю засади, яких прошу дотримуватися в цьому стані підвищеного ризику, відвідуючи наші храми:
1. Усильно прошу всіх вірних не цілувати святих ікон, чи інших образів у храмі. Кланяючись святим іконам, можемо – так як це є в традиції східної Церкви – доторкнутись до ікони головою.
2. Отців душпастирів прошу в часі малого входу, або після читання Євангелія, не давати книгу Євангелія до цілування вірним.
3. Вірних прошу уникати цілування рук своїм душпастирям, особливо, коли просимо в них окремого благословення.
4. Отців душпастирів прошу – на час тривання небезпеки – закрити в храмах посудини з водою, яку вірні мають звичай пити, або якою вірні хрестяться при вході до храму.
5. Приймаючи святе причастя, прошу бути обережним, щоб губами не доторкатись до ложки. Осіб, які мають симптоми перестуди, прошу приймати духовне святе причастя.
6. Вірні, які бояться за своє здоров’я (зокрема особи похилого віку), мають право, на час тривання небезпеки, приймати духовне святе причастя.
7. Отців душпастирів, які послуговують у сповідальницях, проситься закрити тзв. «крату» прозорою фольгою так, щоб уникнути фізичного контакту з каянником.
8. Вірних, які відчувають симптоми недуги (навіть легкої перестуди) просимо, до часу видужання, стриматися від відвідин храму, зокрема в часі велелюдних богослужень. У цьому випадку недільний обов’язок присутності на Службі Божій можна сповнити через духовну єдність зі своєю Церквою, слухаючи Службу Божу через соцмережі (наприклад, Живе Телебачення, чи Радіо Ватикан).
9. Ці норми, які перераховано, будуть зобов’язувати в усіх храмах нашої архиєпархії до часу, поки небезпека цієї епідемії, яку несе «короновірус», буде виразно відкликана.

З пастирським благословенням,

Архиєпископ Євген Попович
Митрополит Перемисько-Варшавський

Ч.п. 160/ІІІ/2020 Перемишль, 2020-03-06

Пс. Отців душпастирів прошу зачитати це повідомлення вірним наших парафій в І Неділю Посту – це є 08 березня 2020 року, після Заамвонної молитви.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK