ПАПА ФРАНЦИСК СТВОРИВ ЕКЗАРХАТ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ОБРЯДУ В ІТАЛІЇ

ПАПА ФРАНЦИСК СТВОРИВ ЕКЗАРХАТ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ОБРЯДУ В ІТАЛІЇ

Апостольським адміністратором тимчасово вакантного осідку буде вікарій Папи для Римської дієцезії.

У четвер, 11 липня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Водночас Святіший Отець призначив апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса, генерального вікарія Його Святості для Римської дієцезії.

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють 62 священники. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі.

Довідка

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезіальними єпископами. Зв’язок із Церквою-матір’ю забезпечувався також і через особу апостольського візитатора, яким сьогодні є владика Діонісій Ляхович.

За матеріалами: www.vaticannews.va

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK