В ЛОСЮ ПОХОРОНЕНО О. ДАРІЯ ГУБ’ЯКА, ПАРОХА ҐОЖОВА, СТШЕЛЄЦ КРАЄНСЬКИХ ТА СКВ’ЄЖИНИ

В ЛОСЮ ПОХОРОНЕНО О. ДАРІЯ ГУБ’ЯКА, ПАРОХА ҐОЖОВА, СТШЕЛЄЦ КРАЄНСЬКИХ ТА СКВ’ЄЖИНИ

В понеділок та у вівторок цього тижня (1 та 2 липня 2019 р.), в селі Лосє, на Лемківщині, проходили похоронні торжеста блаженної пам’яті о. Дарія Губ’яка, пароха Ґожова В’єлькопольського, Скв’єжини та Стшелец Краєнських.

Отець Дарій Губ’як упокоївся, після важкої недуги, у вівторок 25 червня, в Ґожові В’єлькопольському. Волею покійного о. Дарія було, щоб похоронити його у рідному селі Лосє, на Лемківщині. З огляду на потребу молитовного прощання в парафії в Ґожові, що мало місце минулої суботи, також з огляду на те, що дуже скоріше в суботу були також заплановані священичі свячення у Старґарді, з огляду на потребу перевезення тіла з Ґожова до Лося а також з огляду на те, щоб священики могли безпечно переїхати з півночі Польщі на Лемківщину, похоронні торжества могли розпочатись щойно в понеділок вечером.

В понеділок вечером, в парафіяльній церкві в Лосю, яка була рідною церквою покійного о. Дарія, був відслужений священичий Заупокійний Парастас, який очолив Вроцлавсько-Ґданський Владика Володимир (Ющак). Разом з Владикою при домовині покійного о. Дарія стануло у молитві біля двадцяти священиків з обох єпархій у Польщі. Спів Парастаса очолив пан Ярослав Вуйцік та інші хористи з перемиського архиєпархіяльного собору. Хоча вечірня молитва при домовині покійного о. Дарія тривала близько дві з половиною годин, церкву заповнили місцеві вірні та гості, які приїхали на похоронні торжества з інших парафій нашої Церкви у Польщі.

Похоронна Божественна Літургія розпочалась у вівторок 2-го липня цього року, о год. 10.00. Очолив її Архиєпископ Євген (Попович), Митрополит Перемисько-Варшавський. При престолі, крім владики Володимира, який проповідував, стануло разом біля п’ятдесяти свящеинків, в цьому числі кількох латниських. Церкву та церковне подвіря, заповнило кількасот вірних, які прибули не лише з Лося, але також з парафій яких парохом був о. Дарій, як також з інших, часто дуже відалених місцевостей.

На закінчення Божественної Літургії покійного о. Дарія попрощав Ахиєпископ Євген та місцевий парох о. Петро Качмар. Похоронні торжества у парафіяльній церкві в Лосю завершив обряд Послідного цілування та Прощальна молитва, яку відчитав владика Євген.

Домовину з тілом покійного о. Даря винесли з церкви священики, його товариші люблинських богословських студій та душпастрського служіння у Вроцлавсько-Ґданській Єпархії. Священики також несли домовину о. Дарія через село та опісля вже на самому кладовищі принесли її до самої могили. В часі похоронної ходи поодинокі священики читали також заупокійні фрагменти Євангелій.

Сам обряд похорону очолили оба Владики: Архиєпископ Євген та Владика Володимир. Згідно з волею покійного о. Дарія його похоронено на новому лосянському кладовищі, звідки простягається чудовий вид на село Лосє та на довколішні лемківські гори. Отець Дарій не бажав, щоб над його могилою були виголошувані будь-які промови. Після завершення літургійної частини прозвучала лише пісня «Чуєш брате мій …» а народній поет Лемківщини, пан Олександр Маслей, зачитав свій вірш в честь покійного о. Дарія Губ’яка.

Вічная пам’ять покійному о. Дарієві!

Редакція cerkiew.net.pl

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK