Сьогодні до Перемишля завітав Камерний хор «ВЕСНІВКА» з Канади

Сьогодні до Перемишля завітав Камерний хор «ВЕСНІВКА» з Канади

Хор «Веснівка» вже скоріше концертував у Вроцлаві, Ополю та Кракові. Сьогодні прибув до Перемишля, де о годині 18.00 в Соборі Святого Івана Хрестителя дав концерт у якому виконав ряд церковних, патріотичних та народних пісень. Численно прибули вірні з Перемишля і околиць були вражені майстерністю та прекрасним співом – від душі, артистів з Канади. На концерті був присутній Архиєпископ і Митрополит Перемисько – Варшавський Євген Попович та отці Перемишля.

***
«Веснівка» — камерний хор української діаспори Канади, створений у 1965 році Квіткою-Галиною Зорич-Кондрацькою. Хор виконує церковно-літургійні, українські, закордонні класичні, сучасні авторські твори, композиції в аранжуванні українських, американських композиторів, обробки народних пісень. «Веснівка» має у своєму репертуарі твори українських класиків Дмитра Бортнянського, Станіслава Людкевича, Євгена Козака, Філарета Колесси, Миколи Колесси, європейської класики, популярні твори українських авторів Германа Жуковського, Івана Сльоти, Анатолія Коломійця, Юдіф Рожавської, Володимира Івасюка, Тараса Петриненка, Віктора Камінського, пісні січових стрільців.
За 54 років творчої діяльності «Веснівка» виконала близько 1000 творів.
Хор щороку організовує в Торонто концерти, приймає участь у різних фестивалях, громадських заходах та релігійних святкуваннях не тільки у Канаді, але й гастролює країнами, де мешкає українська громада. В доробку «Веснівки» концертні тури країнами Європи та Південної Америки, зокрема: Англії (1981), Німеччині (1983), Австрії (1983, 2000), Аргентині, Бразилії (1986), Нідерландах (1996), Іспанії (2003), Польщі (2007), Португалії (2010). Тричі хор виступав у Римі – на посвяченні собору св. Софії в 1969 p., на 60-річчі єпископських свячень і 85-річчі патріарха Йосифа в 1977 p. та святі 1000-річчя хрещення України-Руси в 1988 pоку. Виступав з відомими у світі хорами «Гомін» (м. Манчестер, Велика Британія), «Думка» (Нью-Йорк), «Візантійським хором» (м. Утрехт, Нідерланди), «Журавлі» (Польща), танцювальним ансамблем «Орлик» (м. Манчестер). Зі збірним «Хором Тисячоліття з Великої Британії» 1988 брав участь у святкуванні 1000-ліття хрещення України-Русі в Лондоні та Ватикані.
Під час гастрольного туру Україною в 1991 році, хор побував з виступами в Києві, Черкасах, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську, Львові та відвідав багато інших міст України. У 2014 році, в рамках святкування свого 50 – річчя, «Веснівка» знову провела концертні тури по Франції, Бельгії та Нідерландах.
Хор неодноразово брав участь у постановці оперети «Коза-дереза» Миколи Лисенка у програмі багатокультурного театру фестивалю у Сент-Лоуренс центрі з нагоди святкувань Міжнародного року дитини
Виступав на відомих світових сценах: Карнеґі-Голл (Нью-Йорк), Роял-Альберт-Голл (Лондон), Папській залі (Рим).

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK