СОБОРЧИК ДУХОВЕНСТВА ПІВДЕННИХ ДЕКАНАТІВ ПЕРЕМИСЬКО-ВАРШАВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ

СОБОРЧИК ДУХОВЕНСТВА ПІВДЕННИХ ДЕКАНАТІВ ПЕРЕМИСЬКО-ВАРШАВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ

9 березня 2019 року в приміщеннях Консисторії Перемисько-Варшавської Архиєпархії відбувся соборчик духовенства Сяноцького, Краківсько-Криницького і Варшавсько-Люблінського деканатів. Після спільної молитви в каплиці Митрополичої палати учасники  перейшли до залу засідань, де всіх привітав Високопреосвященний Архиєпископ Євген (Попович) і ознайомив з порядком денним соборчика.

На початку Митрополит звернув увагу отців на літургійні книги, приготовлені отцям, і заохотив до вживання одинакових текстів в богослуженнях.

Перший доповідач о. Ярослав Чухта ознайомив отців з тематикою охорони дітей та молоді від сексуального зловживання на основі діяльності покликаної в Митрополії «Профілактичної групи», яка на підставі Архиєпархіальних норм повинна опрацювати профілактичну програму. Доповідач ознайомив присутніх з актуальною ситуацією, представив факти і статистичні дані, пов’язані з цією проблематикою. Отець Ярослав вказав на ціль цієї профілактики, представив групи, для яких повинні бути розпрацьовані профілактичні програми. Доповідач звернув також увагу на найновіші документи Церкви, згадавши про останню Ватиканську конференцію за участю папи Франциска в лютому цього року.

Отець Канцлер Павло Рогунь представив ситуацію охорони персональних даних, яка зобов’язує в Католицькій Церкві згідно з Розпорядженням Європаламенту і Ради Європейського Союзу (RODO). Доповідач відповів на питання, які відносилися до цієї теми.

Після перерви на каву пан Михайло Пульковський представив фінансово-економічний звіт Архиєпархії за 2018 рік, а пан Аркадій Ґіза ознайомив всіх зі станом реалізації проектів в Архиєпархії, які дофінансовують церковні організації, а також представив результати інвентаризації пам’яток архітектури, які знаходяться на парафіях.

На закінчення обговорено біжучі справи, які стосуються м.ін.  Великого Посту, богослужень в цьому часі, а також душпастирський план подій на 2019 рік.

Засідання духовенства відвідав Архиєпископ Іван Мартиняк, який, користаючи з нагоди, запросив отців Архиєпархії на свій ювілей 80-ліття з Дня народження, а також 55-ліття священства і 30-ліття єпископських свячень, які святкуватимемо 7 липня в Катедральному Соборі св. Івана Хрестителя.

о. Микола Костецький
Фото о. Богдан Степан і о. Павло Рогунь

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK