У Перемишлі, 24 листопада, відбулися молитви за жертви голодоморів в Україні

У Перемишлі, 24 листопада, відбулися молитви за жертви голодоморів в Україні

Увечері, о 17 годині, в Соборі Святого Івана Хрестителя відслужено панахиду за жертви голодоморів в Україні, які пройшли в роках 1921-1923, 1932-33 та 1946 – 1947. Перед спільними молитвами артистичну програму виконали діти з сестрою Даниїлою Шумною – катехиткою та катехитом отцем Павлом Шадим. Діти згадували і приближили трагедію, яку переживав український народ. Музичний супровід здійснювала польсько-українська група. Опісля панахиду очолив Архиєпископ Іван Мартиняк, співслужили: архиєпископ Адам Шаль – Перемиський Митрополит латинського обряду, парох латинської Кафедри Мєчислав Русін, о. митрат Богдан Степан – парох, о. Іван Тарапацький – декан перемиський, о. Павло Рогунь – канцлер, отець Христофор Блажеєвський – парох Ярослава, отець Дмитро Гарасим – ігумен ЧСВВ у Перемишлі.
Після молитов в Соборі духовенство та вірні процесійно вийшли на прицерковну площу до пам’ятника жертвам Голодомору. Під звуки дзвону Івана, усі запалили свічку в пам`ять жертв Голодомору в Україні.
В молитвах за жертви голодоморів в Україні взяли участь вірні Перемишля, був присутній почесний коннсул України в Перемишлі Олександр Бачик, директор Української Школи Петро Піпка та Перемишляни, вірні з сусідних парафій і представники усіх суспільно-культурних організацій. До учасників молінь листа написав презиидент міста Перемишля, Войцєх Бакун, якого зачитав отець парох Богдан Степан.
Панахиду співав Кафедральний хор під диригуванням Ярослава Вуйціка.
Опісля молінь, в Народному домі відбувся концерт у виконанні Роксани Вікалюк – артистки з Тернополя, яка творить і виступає в Німеччині, Польщі (зокрема Єврейський театр у Варшаві). Разом з Роксаною Вікалюк виступив німецький музикант Wolfram DER Spyra. Артисти запрезентували нову програму до роковин Голодомору, якої прем’єра відбулася день раніше у Варшаві.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK