Відійшла у вічність с. Христина Меланія Делявська СНДМ

Відійшла у вічність с. Христина Меланія Делявська СНДМ

22 жовтня 2018 р. в Перемишлі упокоїлася в Бозі на 94 році життя та 75 монашого покликання Блаженної Пам’яті с. Христина Меланія Делявська, Служебниця Непорочної Діви Марії . Довголітня медсестра, катихитка, захристянка, яка ціле своє життя життя посвятила Богові. Залишится в нашій пам’яті, як людина глибокої віри та любові до Бога, Церкви і народу.

Похоронні Богослуження відбудуться у Перемишлі:

Парастас – 24 жовтня 2018 р. (середа) год. 18.00, в Заведені Похоронному „Hades”, вул. Словацького.

Божественна Літургія – 25 жовтня 2018 р. – год. 9.30 в Архикатедральному Соборі Святого Івана Хрестителя в Перемишлі.

 

Некрольог на Сeстру  Христину Меланію Делявську

С. Христина Меланія Делявська  народилася 24 березня 1924 р. в селі Григорів, Тернопільської області в Україні, в сімії Корнилія і Анни з дому Баран.

Після закінчення школи працювала  в місцевому кооперативі. Вже з молодих літ мала нагоду допомагти Сестрам Служебницям у праці серед дітей в садочку.

До Згромадження Сестер Служебниць НДМ вступила 17 лютого 1943 року,  маючи 19 років. Новіціят відбула в Кристинополі, де 19 серпня 1945 р. склала Перші Обіти. Були це дуже бурхливі та трудні воєнні часи. Разом з співсестрами пережила, бомбардування Кристинополя, спалення новіціятського Дому, а також смерть Блаженної с. Тарсикії Мацьків.

В травні 1946 року разом з іншими Сестрами перейшла кордон Чехословаччини і зупинилася в Пряшові. В Угорському Градіщу працювала в лікарні, як медсестра.

У  1948 р комуністична влада арештувала с. Христину разом з іншими Сестрами Служебницями та ув’язнила в Пряшеві та Ілаві. Опісля перевезено їх з Чехословаччини до в’язниці в Сосновцу у Польщі, де 27 вересня 1949 р. Сестри зістали звільнені. Після виходу з в’язниці с. Христина перебувала у Сестер Служебнiчeк Панєвніцьких  в Паневніку. Звідси доїжджала до праці в лікарні в Хожові.

В роках 1951 – 1964 р. працювала при хворих та вела катехизацію в Галембі, у Пйонтку і Машеві. Впродовж вісьмох років с. Христина,  з великим відданням та любов’ю працювала , як медсестра серед тяжко хворих дітей в Матчині біля Люблина.

В 1972 р. переїхала  до праці у Провінції Матері Божої Непорочно Зачатої в США. В роках 1975 -1986 працювала нашій церкві у Парижі, як захристіянка, а також відвідувала хворих наших людей. Несла своє служіння в Мюнхені  та в Маквілері.

У 1988 р. Сестра Христина повернулася до Провінції у Польщі, де перебувала у спільноті сестер у Перемишлі, при вул. Попєлів. Тут ще впродовж 4 років вела катехизацію серед українських дітей.

В роках  2001 – 2005 переїхала до у спільноти Сестер при вул. Кохановського в Перемишлі, де допомагала Сестрам в домашніх працях. Після переходу на пенсію переїхала до сіпльноти при вул. Попєлів, де продовжувала своє служіння Богові.

В цьому році, 11 лютого, в Архікатедральному Соборі св. Івана Хрестителя в Перемишлі Сестри Служебниці НДМ урочисто відзначали Ювілей  75 – ліття монашого життя с. Христини Делявської та благодарили Господа за дар Її життя та служіння Богові, Церкві та Згромадженню. З цієї нагоди с. Христина одержала Благословення від Папи Франціска, а з рук Високопреосвщенішого Митрополита Кир Євгена Поповича одержала Почестну Грамоту і медаль Блаженного Йосафата Коциловського за віддане служіння Церкві і народові.  http://sluzebnice.pl/ua/aktualnosci/yuvilei-75-littya-monashogo-zhyttya-s-khrystyny-i-s-gliby-v-peremyshli

22 жовтня 2018 р. с. Христина раптовно заслабла і була перевезена  до перемиської лікарні, де по кількох годинах упокоїлася в Бозі  на 94 р. життя.

Сестра Христина,  залишится в нашій пам’яті, як людина глибокої віри та любові до Бога, Церкви і народу. Любила своє Згромадження і молилася про нові покликання. Своєю радісною і теплою вдачею несла усім Христову любов та відкривала своє серце для потрeбуючих. Вічная Її пам’ять!

Сестри Служебниці НДМ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK