30- ЛІТТЯ КОМАНЕЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

30- ЛІТТЯ КОМАНЕЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

У супроводі надзвичайно теплої осінньої погоди і гарного настрою парафіяни і численні гості відзначили 30-ліття посвячення відновленої церкви в Команчі. Очолив урочистості Високопреосвященніший Архиєпископ Євген Попович, Митрополит Перемисько-Варшавський. З Владикою Євгеном, отцем Парохом Андрієм Журавом, отцем Канцлером Павлом Рогунем співслужили отці Сяноцького деканату, колишні душпастирі команецької парафії на чолі з отцем мітратом Іваном Піпкою, отці зі Словаччини, місцевий римо-католицький Парох.

У своїй проповіді Митрополит Євген згадав історію парафії, а також тих, які стояли у джерел відновлення цього храму. Як знаємо, що парафія у Команчі, крім своєї багатовікової історії, була також тою єдиною греко-католицькою парафією, яка діяла безперервно, незважаючи на нелегку воєнну і післявоєнну історію наших парафій на цих землях. Нав’язуючи до парафіяльного празника Покрови Пресвятої Богородиці, Владика Євген повторив слова Кондака цього свята: «Діва днесь предстоїть у церкві і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу…», пригадуючи цим усім учасникам Богослуження, молитовну присутність Пречвятої Діви Марії у цьому відновленому храмі а також у цілій Церкві. ЇЇ Покров і присутність є знаком цілковитого віддання Господа Бога своєму створінню, а також знаком безумовної відповіді створіння своєму Творцеві – зауважив Проповідник. Богородиця, як добра наша матір, не забуває ніколи про своїх дітей, не відвертає свого обличчя від нас, а імена кожного з нас є «записані» на ЇЇ долонях, які піднесені молитовно до Бога. Саме сьогоднішнє святкування є нагодою, щоб подякувати за це все Богородиці. На закінчення проповіді Владика Євген пригадав присутнім тих душпастирів, які трудилися у ХХ столітті, аж по сьогоднішній день, у команецькій парафії. Митрополит подякував парафіянам за їх християнське свідчення, якого досвідчує щороку молодь, перебуваючи в Команчі на молодіжних таборах «Сарепта».

На завершення Божественної Літургії відбулося мировання і обхід навколо церкви. Після Богослуження всі парафіяни і гості зібралися на святковий обід в прицерковному приміщенні. Була це також добра нагода згадати різні події, які ще пам’ятатаються з історії парафії. Душпастирі команецької парафії мали нагоду поділитися своїми спогадами. Цікавим був також факт, згаданий отцем мітратом Іваном Піпкою, про те, що на посвячення церкви у 1988 році прибули владики нашої церкви з цілого світу, які були присутні на святкуванню 1000-ліття Хрещення Руси-України у Ченстохові, на чолі з Архиєпископом Мирославом Марусином.

о. Микола Костецький

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK