Wirtualne zwiedzanie Sanktuarium „Myłoserdia Dweri” w Jarosławiu

Wirtualne zwiedzanie Sanktuarium „Myłoserdia Dweri” w Jarosławiu

 

Miejsca kultu Maryjnego na szlaku pielgrzymkowym po polskiej i słowackiej stronie można obejrzeć na wirtualnych panoramach w serwisie „Szlak Maryjny” (http://www.szlak.maryjny.pl/). Na mapie projektu znalazło się również Greckokatolickie Sanktuarium Maryjne „Myłoserdia Dweri” w Jarosławiu (bezpośredni link: http://www.szlak.maryjny.pl/jaroslaw_cerkiew_pl ). Dzięki serwisowi można odbyć wirtualny spacer po jarosławskiej świątyni.

Projekt prowadzi Kraj Preszowski na Słowacji, wspierany przez dwunastu partnerów z obu krajów – w tym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Krakowski Instytut przygotował panoramy wirtualne, przedstawiające wybrane miejsca kultu Maryjnego na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. Zdjęcia wykonano w 28 obiektach.

Panoramy dostępne są wraz z opisami w pięciu językach (oprócz języka polskiego jest to także: słowacki, angielski, hiszpański, niemiecki oraz międzynarodowy język migowy).

Celem całego projektu „Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu” (realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja) jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego, wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych – miejscach kultu Maryjnego.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK