W 2018 ROKU REGIONALNE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZE WE LWOWIE

W 2018 ROKU REGIONALNE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZE WE LWOWIE

W sobotę 30 grudnia po wieczornej modlitwie w Hali św Jakuba w Bazylei br. Alois – Przełożony Ekumenicznej Wspólnoty z Taize – ogłosił, że w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2018 r. we Lwowie odbędzie się regionalne, wiosenne Spotkanie Młodych.

Jak zaznacza ks. Liubomir Gladiuk, przewodniczący Komisji Młodzieżowej Greckokatolickiej Archyeparchii Lwowskiej, przygotowaliśmy się do tego od dłuższego czasu. Od kilku lat, z grupą Lwowskiej, wolontariuszy młodzieży przyglądamy się od wewnątrz jak wygląda przygotowywanie takich spotkań.
Oczekujemy że siła wspólnej międzywyznaniowej modlitwy młodych przyniesie pokój dla Ukrainy i pomoże zakończyć dramat wojny na Wschodniej Ukrainie.
W Bazylei na Europejskim Spotkaniu Młodych jest prawie 3 tysiące młodzieży z Ukrainy, co daje drugie, po Polakach, miejsce największych uczestników tego Spotkania
Następne „zimowe” Europejskie Spotkanie Młodych 2018/2019, organizowane przez Wspólnotę z Taize, odbędzie się w Madrycie.
Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK