СВЯТО ПЕРЕМИСЬКОЇ ШАШКЕВИЧІВКИ

СВЯТО ПЕРЕМИСЬКОЇ ШАШКЕВИЧІВКИ

У Перемишлі відбулося свято школи ім. отця Маркіяна Шашкевича. Головні врочистості розпочалися Святою Літургією в Соборі Святого Івана Хрестителя, яку очолив архиєпископ Євген Попович – Митрополит Перемисько-Варшавський. У Святій Літургії співслужили: о. парох мит. Богдан Степан, о. Іван Тарапацький, сповіддю служили: о. Павло Рогунь та о. Дмитро Лєшко. На Святій Літургії присутні були: дирекція, вчителі, запрошені гості, учні та батьки. Друга частина святкувань – академія відбулася у Центрі Культури в Перемишлі.
Цього самого дня вранці о 8.00 годині в Українській Школі Митрополит освятив новий катихетичний клас. Новий зал для навчання релігії від сьогодні має свого покровителя блаженного Івана Зятика, який народився на Перемищині в Одреховій 26 грудня 1899 року, навчався в Перемиській духовній семінарій. Від 1923 до 1935 навчав в Духовній Семінарій, був Перемиським катехитом. В 1935 році вступив до Чину Найсвятйшого Ізбавителя, 5 січня 1950 року був арештований комуністами на Україні, у велику п’ятницю 1952 р. сильно побитий в Озерлагері, Іркутської області, в наслідстві цього побитя вмирає 17 травня 1952 році. В 2001 році проголошений блаженним Папою Іваном Павлом ІІ у Львові.
Катехетичний зал старанням катехита отця Дмитра Лєшка і добродіїв був відновлений і пристосований до потреб навчання. Чин посвячення залу відбувся дуже урочисто, були присутні учні, вчителі, сестри, священники з Перемишля. Після посвячення Архиєпископ Євген також поблагословив і відвідав зал катехетичний, де навчає маленьких дітей сестра Даниїла Шумна- катехитка.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK