W Bieńkowie poświęcono krzyż

W Bieńkowie poświęcono krzyż

W niedzielę 22 października został poświęcony nowy krzyż na cmentarzu w Bieńkowie.

Obrzędu poświęcenia dokonali: ks. mitrat Jan Łajkosz-proboboszcz Parafii greckokatolickiej w Lelkowie i ks. Artur Miziej-proboszcz Parafii rzymskokatolickiej w Zagajach.

W uroczystości udział wzięli mieszkańcy Bieńkowa, Krzekot, Zagaj i Wyszkowa. Duchowni podziękowali sponsorom nowego, metalowego krzyża. Wskazali na jego zbawczą moc i źródło naszej wiary. Na zakończenie obrzędu poświęcenia Ks. Łajkosz zaprosił uczestników do oddania czci krzyżowi przez ucałowanie go.

Po uroczystości gospodynie Bieńkowa i Krzekot w wiejskiej świetlicy ugościły obecnych upieczonym przez siebie ciastem. To wydarzenie sprzyjało integracji lokalnej społeczności.

Należy dodać, iż na cmentarzu w Bieńkowie po II wojnie światowej byli grzebani Ukraińcy zamieszkujący sąsiednie wsie: Bieńkowo i Krzekoty. Stąd też, do końca 90-ch lat ubiegłego wieku sołtys Bieńkowa wraz z mieszkańcami dbał o dojazdową drogę i porządek na cmentarzu. Obecnie cmentarz należy do Parafii w Zagajach i od kilkunastu lat jest miejscem spoczynku dla rzymskokatolicki.   оіл

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK