ХІІІ ЛІТНЯ ДЯКО-РЕҐЕНТСЬКА ШКОЛА В УНЕВІ

ХІІІ ЛІТНЯ ДЯКО-РЕҐЕНТСЬКА ШКОЛА В УНЕВІ

З 25 до 30 червня 2017 року, в Унівській Свято-Успенській Лаврі, відбулася ХІІІ Літня Дяко-реґентська Школа. Організаторами курсів стали традиційно Регентський Інститут Перемисько-Варшавської Архиєпархії УГКЦ та Інститут церковної музики УКУ. 28 спудеїв та випускників Регентського інституту, з благословенням перемишльського митрополита Євгенія, впродовж тижня вивчали теорію і вправлялися у співі піснеспівів добового кола – Вечірні, Утрені та Літургії, що стало добрим засвоєнням знань, отриманих на лекціях.
Інтенсивний курс лекцій вміщав щоденні заняття з Історії літургійного співу (проф. Юрій Ясіновський), Сольфеджіо (д-р Марія Качмар), Літургійного співу (Ярослав Вуйцик), Літургіки та Уставу (єрм. Лука (Михайлович)), а також вокалу (проф. Олег Цигилик та маг. Наталя Крук). Цікавими були й лекції єрм. Онуфрія (Кіндратишина), який розповів про практику церковного співу за ірмолойною нотною системою, та єрм. Луки, який ознайомив слухачів із співами неовізантійського стилю з практикою ісону. Про історичну роль особи дяка XVII cт., зокрема Йосипа Крейницького та історію творення ірмологіону розповів проф. Юрій Ясіновський. Щоденні богослужіння провадив о. Павло Поточний. У своїх проповідях, о. Павло, ділився духовними настановами про способи дяківського та священичого служіння, які є спільною молитвою до Бога. Основною метою курсу стало освоєння стрижневих базових знань та вправляння у нотній грамоті, осмогласних напівах, вивченні богословсько-літургійного значення піснеспівів.
У середу, 28 червня, до вечірнього богослужіння приєдналися випускники Івано-Франківської дяківської програми під кер. Любові Терлецької та поділилися власним досвідом дяківського служіння.
д-р Марія Качмар

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK