Wspólna modlitwa podczas Bożego Ciała w Pasłęku

Wspólna modlitwa podczas Bożego Ciała w Pasłęku

(…)aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.  I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś(…)

J 17,20-26

Podczas czwartkowej procesji Bożego Ciała powyższym czytaniem ze słowami Jezusa zakończono wspólną modlitwę kapłanów i wiernych z trzech parafii w Pasłęku: dwóch rzymskokatolickich i jednej greckokatolickiej. 15 czerwca 2017r. wspólna Msza Święta i adoracja przy czterech ołtarzach Przenajświętszego Sakramentu połączyły wiernych Pasłęka, modlących się w jednym Kościele Chrystusowym, który w swym bogactwie liturgicznym, obrządkowym, językowym daje świadectwo zjednoczenia wspólnoty chrześcijańskiej przy zachowaniu narodowej i kulturowej różnorodności.

Wierni Cerkwi Narodzenia Najświętszej Maryi Panny modlili się  w swoim wschodnim obrządku w języku ukraińskim przy ołtarzu znajdującym się w pobliżu ich świątyni. Ks. Andrzej Sroka, duszpasterz greckokatolicki w Pasłęku, wraz ze swoimi parafianami, w tym chórzystami, którzy chwalącym Boga śpiewem uświetnili procesję, w swoich modlitwach polecał Bogu wszystkich parafian i miejscowe parafie. Natomiast proboszcz kościoła św. Józefa prosił wiernych, aby w tym dniu szczególnie, poprzez pochód, wystawienie w oknach świętych obrazów, przypominali o miłości Boga tym, którzy może zbłądzili, może o Panu Bogu zapomnieli. Szczere uczestnictwo w procesji Bożego Ciała wiernych dwóch obrządków jednego Kościoła pomaga zrozumieć istotę chrześcijaństwa, kult Ewangelii, które uczą pokonywać wszelkie uprzedzenia i ograniczenia, przez co zmieniają świat na lepsze. Wystarczy, aby każdy z nas, w imię Jezusa Chrystusa, rozpoczął tę zmianę od siebie.

M.F.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK