У Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького

У Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 4 березня, минає 202-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості розпочалися зі святої літургії в церкві покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. У каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва.
Вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили видатного українця зібралося близько тисячі людей, а також представники влади зі Львівщини та Прикарпатського Воєводства.
Урочистості у Млинах очолмв Митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович з духовенством з Польщі і України, та парохом села Млини отцем канцлерем Павлом Рогуньом.
На урочистостях були присутні Голова Львівсьої Обласної Державної Адміністрації Олег Синютка, Воєвода Підкападський Єва Лєнарт, представники адміністації Яворова, Ярослава та представники суспільно – культурних організацій з Польщі та України.
Завтра урочистості переносяться до Явірника Руського, місця народження о. Михайла. О годині 12.00 в Явірнику Руському, у церкві Митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович буде служити Святу Літургію.
***
Міссце поховання – Млини – могила
Михайло Вербицький – упокоївся 7.12.1870 і тут спочиває на цвинтарі в Млинах. Могила його у селі довго була у занедбаному стані, і лише 1934 році на кошти студентського товариства „Боян” односельчан композитора поставили невеликий пам’ятник, де на цементній оправі вибито прізвище і роки життя Михайла Вербицького. Згодом дописали: „Автору гімну України”.
У 1938 р. за почином львівського товариства «Боян» за участю музичного товариства ім. М. Лисенка на могилі Михайла поставлено кам’яний пам’ятник у вигляді ліри.
У 1995 році громадскістю Яворівщини проведено реставрацію пам’ятника та впорядковано територію біля нього.
12 квітня 2005 року відкрито і посвячено пантеон – каплицю Митрополитом Перемисько-Варшавським при участі Президента України.
Проект каплиці виконав архітектор с.п. Іван Коваленко (+). Будову каплиці довершено в роках 2004-2005 за губернаторів Львова с.п. Степана Лукашика (+) і с.п. Петра Олійника (+).
Спорудження пантеону сфінансовано Львівською Обласною Державною Адміністрацією і місцевою парафією Різдва Пресвятої Богородиці в Хотинці та пожертвами українського суспільства з Польщі та України.
Каплиця постала на відзначення двох дат, які майже співпали у тому часі: 140 – річчя від першого публічного озвучення урочистої пісні у м. Перемишлі та 190 – річниці від дня народження композитора.
У склад місця пам’яті о. Михайла Вербицького в Млинах входять: цвинтар де знаходиться могила Вербиського в пантеоні – каплиці та церква Покрови Пресвятої Богородиці (рік будови 1733) в якій парохом був о. Михайло Вербицький.

***

Фото: К. Береговська, Ярослав Вуйцік, Яворівська Районна Державна Адміністрація

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK