Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej pomaga uchodźcom z Donbasu

Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej pomaga uchodźcom z Donbasu

„Rok Bożego Miłosierdzia” jest szczególną okazją, aby pokazać nasze miłosierdzie dla przesiedleńców z Donbasu, którzy zatrzymali się w zachodniej części Ukrainy. Z błogosławieństwa Arcybiskupa Eugeniusza Popowicza – Metropolity Archidiecezji Przemysko – Warszawskiej, Caritas Kościoła Greckokatolickiego w Polsce ogłosił całoroczną zbiórkę ofiar pieniężnych dla potrzebujących uchodźców w Ukrainie. We wszystkich cerkwiach w Polsce, jak i bezpośrednio na konto Caritas grekokatolicy składali swoje ofiary, aby pokazać jedność, współczucie, miłość i miłosierdzie dla swych współbratymców, którzy takiej pomocy potrzebują nie tylko z Polski.

16 sierpnia bieżącego roku w klasztorze Sióstr Służebnic NPM we Lwowie na ul. Pasicznej 8, odbyło się spotkanie pod czas którego ks. Jan Hałuszka – dyrektor Caritas Archidiecezji-Przemysko-Warszawskiej i ks. Jarosław Gościński – członek Caritas, przekazali na ręce Siostry Służebnicy – Hieronimy Wowczak sumę 10.000,00 PLN. Siostra Hieronima również przyjechała z Donbasu i jest odpowiedzialna za przesiedleńców. Zobowiązała się również do przedstawienia szczegółowego sprawozdania, które rodziny i na co konkretnie otrzymały pomoc materialną.

Pomagajmy dalej tym, którzy ucierpieli na skutek działań wojennych we wschodniej części Ukrainy. Nie bądźmy obojętni na losy tych, którzy potrzebują pomocy.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK