Срібний Ювілей парафії у Кентшині

Срібний Ювілей парафії у Кентшині

Вдячні Богові за 25 річницю заснування парафії Василія Великого у Кентшині віряни та гості в суботу 20 червня брали участь у подячні святі Літургії яку очолив Єпископ помічник Перемисько-Варшавської архієпархії Кир Євген Попович.

Владика подякував в першу чергу усім парохам які почали і продовжували будову кентшинської спільноти і храму. У свої проповіді владика звернув особливу увагу на це чим є для кожного з нас Церква – не тільки в розумінні споруди, але пер за все місця де перебуває Живий Христос, який обєднює і спонукає до діяльності усіх які до Нього приходять.

Після Євхаристії владика вручив подячну грамоту отцю пароху Миколі Козіцькому ЧСВВ. Також щиру подяку владика і кентшинська парафія склала на руки єпископа мазурської діецезії Костела Євангелицько-Аугсбурського – о. Рудольфа Бажановського, з огляду на це що спершу богослужiння відбувалися у їхні святині.

Опісля діти з парафії приготовили артистичну програму, після якої усі пішли на святковий обід і пікнік організований парафіянами.

Історія парафії

Парафія св. Василія Великого у Кентшині

Парафія св. Василія Великого у Кентшині була заснована 1989 року, завдяки заходам отців Василіан, а особливо о. Теодозія Янківа ЧСВВ та о. Василія Медвіта ЧСВВ.
Душпастирями в цій парафії були:
1. Отeць Тимотей Славомир Феш, ЧСВВ ( 1989 –1996 )
2. Отець Юліан Богдан Коваль, ЧСВВ ( 1996 – 2001 )
3. Oтець Павло Мартин Старух, ЧСВВ ( 2001 – 2009 )
4. Отець Миколай П. Козіцький, ЧСВВ ( від 1 жовтня 2009 р. – до сьогодні )

Перше богослужіння було відправлене 31 грудня 1989 р. в Лютеранському Костелі, гостинністю якого парафія користувалася до 6 січня 1996 року. Першим парохом став о. Тимотей Феш ЧСВВ, який на початку 1990 р. розпочав підготовку до спорудження нового храму. Через два роки придбано земельну ділянку, яку 12 липня 1992 р. урочисто посвятив Владика Іван Мартиняк.
Проект церкви приготовив архітектор Яцек Мермон з Перемишля. Будівельні роботи почались навесні 1993 року та тривали до осені 1996 року.
7 січня 1996 р. кентшинські парафіяни відсвяткували перше Різдво у новозбудованому храмі. 11 жовтня 1997 року митрополит Іван Мартиняк, у численній присутності духовенства та вірних, довершив посвячення святині. Була це перша греко-католицька церква, побудована на Вармії і Мазурах. Свій храм кентшинські парафіяни побудували власними силами і за власні кошти. Допомагали також вірні сусідніх парафій, особливо з Асун, Байор Малих, Решля, Остре Бардо та Бартошиць.
1999 року споруджено іконостас, автором якого є Богдан Коваль з Калуша, іконописець – Валентина Бірюкович з Києва. Іконостас був посвячений 14 січня 2000 року. Влітку цього ж року над головним входом до храму появилась мозаїка Пресвятої Богородиці-Оранти, зроблена художником Андрієм Дудкою зі Львова.
2005 року збудовано дзвіницю з трьома дзвонами, яку 19 серпня 2005 р. урочисто посвятили митрополит Іван Мартиняк та владика Володимир Ющак ЧСВВ.
2008 року встановлено пам’ятник жертвам злочинної акції «Вісла» 1947 року.
Восени 2014 та навесні 2015 років іконописець Ігор Кістечок з Яворова виконав розпис купола, інтер’єру храму та запрестольну ікону Пресвятої Богородиці. В січні 2015 року святилище храму збагатилось двома іконами, автором яких є іконописець Софія Білик зі Львова. Споруджено також новий кивот, який прикрасили ікони, написані Мирославом Дроздом з Кентшина.
Кентшинська церква – це не лише культова споруда, це також місце для проведення багатьох релігійних та культурних заходів, що відбуваються у церковному залі. Тут проводяться концерти, виставки, святкові зустрічі парафіян, художні конкурси тощо. Це також місце, де від початку існування парафії ведеться навчання релігії для дітей та молоді. До 1997 р. лекції релігії учням середніх шкіл читали Сестри – Служебниці НДМ, а від того часу – Сестри Чину Святого Василія Великого.

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK