Проща до Лагевник і Кальварії Зебжидовської

Проща до Лагевник і Кальварії Зебжидовської

            В суботу 21 березня парафіяни з Архикатедрального Собору Івана Хрестителя у Перемишлі відбули одноденну прощу до Санктуарію Божого Милосердя в Лагевниках і Кальварії Зебжидовської.

            В першу чергу прочани прибули до Лагевник де в українські каплиці Всіх Святих Українського Народу (яку було освячено у 2007р.)  брали участь у Службі Божій.

            Після літургії усі перейшли до монастиря Згромадження Сестер Божої Матері Милосердя де похована Свята Фаустина Ковальська, знана в усьому світі як проповідниця Божого милосердя. Там молилися перед образом Божого Милосердя і вклонилися мощам Святої Фаустини Ковальської. (У 1993 року Папа Іван Павло II проголосив Марію Фаустину Ковальську блаженною, а через сім років – Святою).

         Опісля прочани переїхали до Кальварії Зебжидовської – найстаршої польської кальварії. Знаходиться там архітектурно-парковий комплекс: собор у стилі бароко, монастир бернардинців, 42 невеличких костели та каплиці з багатокілометровими Кальварійськими стежками. Комплекс був побудований на початку ХVII ст. і присвячений Хресним мукам Спасителя. Є це єдина кальварія (кальварія – лат. Голгофта) з  усіх у свті яку внесено до списку ЮНЕСКО.

У соборі вірні вклонилися іконі Кальварійської Матері Божої і вирушили на Хресну Дорогу.

Опісля Хресної Дороги усі щасливо вернули до Перемишля.

 

 

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK