РЕГЕНТСЬКИЙ КУРС В ЦИГАНКУ

РЕГЕНТСЬКИЙ КУРС В ЦИГАНКУ

В суботу 20 вересня 2014 р. у день коли Церква згадує день передпразденства Різдва Пресвятої Богородиці в парафії св. Миколая Чудотворця в Циганку відбулися регентські курси для охочих вивчати церковний спів. Того дня до Циганка прибуло п’ятнадцять осіб з парафії в Пенцішеві, Венгожеві, Ілаві, Лелькові, Гурові Ілавецькому, Циганку і Гданську. У дообідніх заняттях курсанти вивчали основи музики, а також церковний спів – глас шостий, тропарі і ірмос празника Різдва Пресвятої Богородиці. О год. 13.00 в церкві св. Миколая о. Павло Поточний – парох в Циганку з присутніми молилися Молебень до Пресвятої Богородиці. У слові спрямованому до зібраних, о. Павло звернув увагу на конечність вивчання майстерні церковного співу, „наша східня традиція має велике багатство літургійних текстів, а кожний з них має свою мелодію і співучість. Тому всім нам потрібно вивчати те, чого ми є спадкоємцями. Господь обдаровує всіх своїми талантами, а нам потрібно розуміти, що будуть вони мати вартість тільки тоді, коли поділимося тими талантами з іншими.” Тим самим о. Павло навів тему праці отців Синоду Єпископів нашої Церкви, який проходив нещодавно у Львові. Управляти дарами, це ділитися ними з іншими.
Після обіду заняття зосереджені були на літургії. Темою була перша частина Служби Божої – вступні молитви і проскомидія.
Наступний з’їзд заплановано на суботу 18 жовтня. Курсанти будуть вивчати глас 2-ий і змінні частини святого апостола Томи.
На наступний курс ще можемо прийняти до 10-ти осіб. Зголошення присилати до 15 жовтня на електронну адресу pwpotoczny@gmail.com, або тел. Анна Поточна +48 600 348 275.
http://www.cyganek.ndg.pl
о. Павло Поточний

 

 

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK