ПАРОХ ЛІСОК і ХШАНОВА, ПАТРІОТ, ГЕРОЙСЬКИЙ СЛУГА ТА БОРЕЦЬ ЗА ЦЕРКВУ І НАРОД.

ПАРОХ ЛІСОК і ХШАНОВА, ПАТРІОТ, ГЕРОЙСЬКИЙ СЛУГА ТА БОРЕЦЬ ЗА ЦЕРКВУ І НАРОД.

Такі слова виписані на могилі о. митрата Мирослава Ріпецького якого память вшановано 26 серпня в селі Ліскі де був парохом з 1921р. по 1947р. У Церкві яка тепер служить як доїздна каплиця Римокатолицької парафії в Приводах відслужено Божественну Літургію в намірені покійного отця Мирослава і його дружини. Божестенну літургію очолював владика Кир Євген Попович. Присутніми були отці з Польщі і України які прибули до Лісок разом зі своїми вірними. Головними організаторами цих заходів був о. митрат Стефан Батрух – парох у Любліні і о. Григорії Столиця – парох Хшанова де о. Ріпецький після виселення аж до смерти (1974р.) був парохом.

Опісля літургії відслужено біля церкви панахиду на могилі трагічно загинутих жителів цього села (23.03.1944р.). Пізніше усі прочани переїхали на цвинтар де знаходиться могоила о. Мирослава і його дружини – Євгенії. Там служилася панахида у намірені покійних.

Наступною точкою програми заходів була панахида у поблизькому селі Білийcток – де похоронено воїнів УПА які загинули з рук НКВД. Знаходиться там памятник з прізвищами тих які там спочивають. На жаль останнім часом памятник цей був пошкоджений „ невідомими особами ”. На кінець біля памятника у місці де колись стояла церква, при джерелі де згідно за переказами у 20 роках 1800р., над джерелом зявлялась кільком особам Божа Матір звершено чин освячення води.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK