Відкриття виставки ікон: „ До справжньої краси ” Ґіжицьку

Відкриття виставки ікон: „ До справжньої краси ” Ґіжицьку

В неділю 8 червня у парафіяльному залі церкви Пресвятої Тройці в Ґіжицьку відбулося відкриття цікавої виставки ікон: „ До справжньої краси ”.

Відкриття виставки розпочав молитвою Владика Євген Попович, о. Парох Василь Кепещук ЧСВВ, о. Петро Кушка ЧСВВ, о. Диякон Богдан Пєтночка ЧСВВ, Сестри Служебниці НДМ з Круклянок та численню зібрані парафіяни і зацікавлені сакральним мистецтвом мешканці Ґіжицька. Владика звернув увагу на це, що краса ікони віддзеркалює доброту Бога, який живе у серцях людей, що писання ікон є зустріччю з Творцем, а почитання їх є почитанням Творця.

На виставці можна було оглянути ікони написані під час майстер – класів, які вела с. Олена Манькут СНДМ в роках 2010-2014 у Монастирі Покрови Пресв. Богородиці Сестер Служебниць НДМ в Круклянках, при парафії Пресвятої Тройці в Ґіжицьку, у Початковій школі нр 7 в Ґіжицьку та Комплексі шкіл в Позезджі.

Авторами ікон є діти, молодь та дорослі. Усіх учасників майстер-класів з іконопису було 40, в тому числі 32 учнів початкової школи і гімназії. Наймолодша Аня Іздебска, мешканка Ольштина, написала свою першу ікону в монастирі Сестер Служебниць НДМ в Круклянках маючи 7 років. Перша група молодих іконописців почала свою творчу роботу у парафіяльному залі церкви в Ґіжицку у вересні 2010. Заняття з іконопису продовжувалися і створено нові групи, які мали різний характер: майстер-класів іконопису з молитвою, або реколекції з писанням ікон.

Де які з молодих іконописців написали до сьогодні кілька ікони. До таких враховується Аґата Шелемей, яка була попрошена Владикою Євгеном показала 4 свої ікони. Наталія Полевчак, наймолодший автор ікон на відкритті виставки, також запрезентувала свою роботу і пообіцяла Владиці, що з задоволенням випозичить свою ікону на чергову виставку. Владика високо оцінив ікони дітей і працю Сестри Олени СНДМ

Виставку можна оглядати до 19.06.2014. Під час виставки пропонується також„Куточок іконописця”, який дозволить запізнатися глядачам з етапами виготовлення ікон.

с. Олена Манькут СНДМ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK