REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE 2014 ZAKOŃCZONE

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE 2014 ZAKOŃCZONE

Zakończyły się rekolekcje kapłańskie dla wszystkich kapłanów obu eparchii UKGK w Polsce. Miejscem tegorocznych rekolekcji był Ośrodek Edukacyjno – Charytatywny EMAUS Diecezji radomskiej Kościoła rzymskokatolickiego (Mikówka 23, 26-800 Białobrzegi). Rekolekcje poprowadził ks. prof. mitrat Janusz Czerski.

Tegoroczne rekolekcje kapłańskie, oprócz konferencji duchowych, były także jedną z bardzo niewielu możliwości, by w jednym miejscu i czasie zgromadzić duchownych UKGK w Polsce oraz hierarchów – Władykę Włodzimierza, ordynariusza wrocławsko – gdańskiego i Władykę Eugeniusza, biskupa pomocniczego Archieparchii przemysko – warszawskiej. Związane to jest z ogromnym rozproszeniem naszych wiernych w różnych województwach, a co za tym idzie struktur naszego Kościoła i posługujących w Nim kapłanów. Takie kontakty pozwalają na owocną wymianę doświadczeń z obu naszych eparchii.

Tradycyjnie już, w harmonogram rekolekcji wpisały się także soborczyki – spotkania robocze duchownych poszczególnych eparchii, co daje możliwość omówienia bieżących i ważnych spraw z życia Kościoła. W tym roku dominującymi tematami były przygotowania do październikowego Soboru UKGK w Przemyślu.

Ks. Roman Ferenc, Biuro Prasowe Eparchii Wrocławsko – Gdańskiej

Foto ks. Bogdan Stepan

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK