Святкування Богоявління у Семінарії

Святкування Богоявління у Семінарії

„Коли в Йордані хрестився Ти, Господи, * Троїчне явилося поклоніння: * бо Родителя голос свідчив Тобі, * возлюбленим Сином Тебе називаючи; * і Дух у виді голубинім засвідчив твердість слова. * Явився Ти, Христе Боже, * і світ просвітив, слава Тобі.”

Власне співанням цієї молитви розпочали ми в семінарії, святкування Богоявлення Господнього. Накритий святковий стіл, зібрав довкола себе єпископа М’єчислава Цісло, отця ректора Марка Сломку, нашого префекта отця Богдана Панчака, інших отців префектів, семінаристів з якими ми греко-католики разом навчаємось. Спільна целебрація почалась спеціальними пісними стравами, про які голосить церковна і народна традиції. Головною стравою нашого столу, як і кожної української родини, була кутя, старанно приготовлена за стародавнім родинним рецептом, нашим деканом, семінаристом п’ятого курсу Ігорем Губачом. Після братерського застілля, якому товаришило співання коляд,та покріплення тіла, ми продовжили своє святкування в семінарійній каплиці, відправою Великого Повечір’я з Литією, щоб накормити і душі наші, зустріччю з Господом.
Наступного дня, в сам день Богоявлення Господнього, ми поїхали на Люблінську парафію на Славінку, де молились разом з вірними, на Божественній Літургії та Великому Водосвятті. Це принесло всім нам багато радості. Адже покроплення свяченою водою нагадало нам наше власне хрещення, через яке Господь взяв на себе наші гріхи, обмиваючи нас з бруду гріховного, а даючи нам нове життя, життя з Ним.
Христос Хрещається!
Дмитро Лешко
V курс
seminaria.pl

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK