Вільнюс – Храмове свято св. свщмч. Йосафата

Вільнюс – Храмове свято св. свщмч. Йосафата

У неділю, 10 листопада у Вільнюсі, у василіанському хамі урочисто відсвяткували храмове свято свщм. Йосафата Кунцевича.

Год. 9:00 – Велика Утреня
10:00 – науково-практична конференція присвячена пам’яті творців берестейського з’єднання, їхніх послідовників (Й. Рутський, св. Йосафат) та наслідкам з’єднання у наступних століттях.
Доповідачі – це м. ін. о. проф. Ярослав Москалик з університету в Познані, др Марко Мельник з Університету в Ольштині, о. Артур Маслей.
11:00 – Божественна Літургія, яку очолив і проповідь виголосив протоігумен Пантелеймон Саламаха, співслужили м. ін. ректор з Брюхович о. Йосафат Хаймик, о. Сергій Крутовський, отці доповідачі, о. Станіслав Тарапацький з Ольштина, о. Петро Кушка ЧСВВ з Варшави, греко-католицький душпастир з Риги, який приїхав з громадою свої парафіян, а також трьох римо-кат. священиків з Вільнюса. Дияконував ієродиякон Максим Пішта з Брюхович, служили – місцеві вівтарні хлопці та брати з Брюхович.
На Храмовому святі був присутній Посол України в Литві.
Приїхав також автобус паломників з П’єнєнжна та Ольштина. Співав парафіяльний хор з Варшави під проводом Л. Рейта.
Усіх гостей щиро приймали й угощали ігумен вільнюського монастиря, о. Вінкентій Яніцький ЧСВВ та місцевий парох о. Павло Яхимець ЧСВВ.
Опісля відбувся урочистий обід в готелю б. храму.
Написав Ієромон. Петро Кушка ЧСВВ

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK