Екуменічний концерт за участю східних єпископів

Екуменічний концерт за участю східних єпископів

В Державному театрі у Кошицях відбувся дев’ятий щорічний екуменічний концерт. Цей захід спрямований на об’єднання людей доброї волі, щоб за допомогою мистецтва подолати культурні та релігійні відмінності.
У концерті брали участь представники християнських церков у Словаччині, представник єврейської релігійної громади, а також понад тридцять ієрархів Східних Церков Європи, які мають свою зустріч у Кошицях. Був присутній також віце–президент Національної ради Словацької Республіки – Ян Фігель та інші громадські діячі.
У вступному слові владика Мілан Халтур – єпископ Кошиць – висловив сподівання, що культура проникнена і натхненна Святим Духом допоможе сформувати і захистити людські цінності. Концерт супроводжувався симфонічною оркестрою Мусіка Ювеналіс під диригуванням Ігора Даховіця. У концерті виступили: колектив св. Цецилії з Кошиць, хор «Comenianus», колектив «Ефраїм» з Будапешуа, співоча група з міста Мішкольц. Художній рівень концерту збагатив репертуар видатного співака – соліста Самуельа Барзілая – кантора єврейської громади у Відні.
На завершення концерту організатор Петро Солей вручив кардиналу Йозефу Томко лист подяки. Глави церков привітали усіх присутніх та подякували організаторам на декількох мовах. Завершено урочистий концерт піснею „Аве Марія” у виконанні солістки Ярослави Дворської з Державного театру та опери.

Михайло Господар
Кошиці

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK