Різдво Пресвятої Богородиці – храмовий празник у парафії в Хотинці

Різдво Пресвятої Богородиці – храмовий празник у парафії в Хотинці

Храмовий празник церкви Різдва Пресвятої Богородиці у с. Хотинець зібрав не лише мешканців села, але й численних гостей з сусідніх парафій: Поздяча, Гаїв, Перемишля, Ярослава, Кальникова, Нінович та Кобильниці. В переддень Різдва Пресвятої Бородиці у місцевій церкві служилася Велика Вечірня з Литією. Традиційно вірні взяли участь у процесійному ході навкруги церкви з іконою Різдва Пресвятої Богородиці, яка походить з XVII століття.
Головні Літургійні відправи в сам день празника очолив отець митрат Євген Попович – протосинкел Перемисько-Варшавської Архієпархії. Перед Службою Божою парох о. Богдан Степан привітав Отця протосинкела митрата Євгена Поповича та отців, які взяли участь у торжествах у Хотинці, а саме: о. протоієрея Богдана Крубу – декана перемиського, о. Тараса Шпега – декана мостиського (Україна) та отця Вєслава Шкрабута – латинського місцевого пароха.
З вітальним словом до Отця Протосинкела Поповича звернувся також Війт Гміни Радимно – Станіслав Слєнзак, який вручив обжинковий хліб і попросив про молитву за всіх хліборобів. У делегації, яка вітала духовенство, були крім Війта Радимна, директор Школи – Ева Нога та представник парафіяльної ради.
Після Святої Літургії відбувся процесійний хід з іконою Різдва Пресвятої Богородиці. Усі вірні перейшли під місійний хрест, де відбулося мале освячення води. Біля хреста отець митрат Євген Попович освятив зерна пшениці під засів на наступний рік.
Господарем відпустового свята був отець протоієрей Богдан Степан – парох.

Фото і текст Анна Степан
Хотинець, 2013-09-21

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VK